Вони розробили першу в місті туристичну карту, яку присвятили періоду кінця ХІХ — початку ХХ століть. У ній зазначені будівлі з цікавою історією, що збереглися в наш час і довідка про кожне з них.
Новиною для багатьох каховчан стало те, що будівля КП «Комунальне транспортне підприємство» колись належала відомому на півдні України земському лікарю Мойсею Когану. Він не тільки 40 років лікував і надавав безоплатну медичну допомогу жителям навколишніх сіл, а й створив школу медсестер та був обраний раввіном Каховки на громадських засадах.
Про це в радянські часи взагалі не згадували, а ім'я Когана мало стертися з людської пам'яті назавжди. Піти в забуття повинні були й імена відомого каховського мецената Костянтина Панкеєва, купця Сазонова та багатьох іших.
— Створення карти — результат довгої копіткої праці з небайдужими каховчанами, котрі підключилися до захисту дореволюційних споруд міста. А почалося все з заходів зі збереження будівлі колишньої класичної жіночої гімназії 1905 року по вулиці Фаїни Гаєнко, — розповіла активістка ініціативної групи «Збережемо нашу історичну спадщину» Владислава Базилевич. — Ми звернули увагу на цю частину історії й через те, що в радянські часи пропагувався лише період встановлення більшовицької влади в Україні. Проте в Каховці було багато цікавого, і сама вона була відомою далеко за межами губернії і в дореволюційний період.
Реалізувати свій проект і видати безоплатні туристичні карти активісти змогли завдяки гранту міськради. Рік тому вони стали одними з переможців традиційного міського конкурсу соціальних проектів і програм із молодіжних проблем. У рамках проекту відбувся також конкурс туристичних маршрутів містом.
Нагадаємо, що сучасну туристичну карту було видано і в сусідній Новій Каховці наприкінці 2016 року.
Олег БАТУРІН
"Новий День"