Каховський аграрний ліцей віддадуть військовим?

Каховський аграрний ліцей віддадуть військовим?
«Село гудить. Ситуація страшна, а колектив готовий йти на крайні заходи аж до перекриття дороги», — так розповідає про події 13 груднядиректор розташованого у Зеленому Поді Каховського професійного аграрного ліцею Сергій Ходос.

За його словами, в цей день до закладу завітали військові і керівництво області. Вони побували також у Каховському державному агротехнічному коледжі в Коробках.

Після цього в Зеленому Поді заговорили про ймовірне закриття навчального закладу і розміщення на його базі військових.

Саме таке враження склалося, зокрема, у коробківського сільського голови Ігоря Сегляника, який розповів про це «Новому дню». Шокувала подібна перспектива і колектив аграрного ліцею.

«Мені говорили, нібито питання вже вирішене, і нас збираються переводити до агротехнічного коледжу. Але невже наші вчителі їздитимуть до Коробків? І чому вирішили переводити саме наш ліцей, до роботи якого немає ніяких зауважень? Чому не переводять інші заклади профтехосвіти з інших районів? І як це буде відбуватися, адже у ліцея і коледжа зовсім різний профіль. Я не можу зрозуміти, що коїться», — зізнався Сергій Ходос.

Як пояснив голова РДА Валерій Салтиков, військові побажали розмістити їх у гуртожитку коробківського коледжу. Освітяни ж запропонували іншу ідею: перевести Каховський аграрний ліцей і Новоолексіївське ПТУ № 23 Генічеського району до Коробків, а приміщення цих закладів віддати військовим. «Мені здається, що буде саме так.

Адже і ліцей, і ПТУ збираються передати на фінансування з місцевих громад, які це просто не потягнуть: ані Новоолексіївка, ані Зелений Під. Це не означає закриття закладів, вони просто змінять адресу розташування», — зазначив він.

"Сьогодні жодного рішення стосовно долі всіх вказаних закладів поки немає. А розміщення військовослужбовців є лише далекою перспективою. Якщо рішення ухвалюватиметься, то тільки на рівні Міносвіти і Міноборони. Наша ж головна мета - аби жодна дитина не постраждала і мала доступ до якісної освіти. Це ми забезпечимо", - коментує ситуацію начальник управління освіти, науки та молоді ОДА Євген Криницький.

- Водночас стало зрозуміло, що подібні розмови таки ведуться. «Ми будемо сприяти працевлаштуванню всіх викладачів, які працюють у вказаних закладах, — обіцяє він. — До завершення навчального року, тобто до липня 2018-го, не може вчинятися жодних відповідних дій, бо зупинка навчально-виховного процесу заборонена законодавством», — наголошує Євген Криницький.

Питання подальшої долі ПТУ постало ще 2 роки тому. «Тоді їх передали на фінансування з обласного бюджету, а оптимізації потребують вони всі, — доповнює чиновник. — Щодо термінів ухвалення рішень (по вказаних закладах), то цього слід очікувати, думаю, не раніше квітня-травня 2018 року».

Олег БАТУРІН
Новий день

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів