Сірий гуртожиток у Херсоні перетворився на мистецьку скарбничку

Сірий типовий гуртожиток у Херсоні перетворився на... зразок петриківського розпису. Та ще й такий, яким помилуватися приходять люди з усього міста.

А все почалося з того, що на перший курс факультету культури і мистецтв Херсонського державного університету вступила дівчина зі знаменитого села Петриківка, що на Дніпропетровщині.

Дізнавшись, що Ангеліна Бурлака володіє технікою петриківського розпису, сусіди з вишівського гуртожитку № 3 загітували її розмалювати бетонні плити на балконах дев'ятиповерхівки. Дирекція студмістечка дала на це згоду, і робота закипіла: плити обережно знімали, юна художниця їх розписувала на свій смак, а потім їх встановлювали назад.

Процес тривав чи не місяць, та робота була того варта: нині «петриківський гуртожиток» став популярним у поціновувачів народного мистецтва. До того ж історія має продовження: натхнені прикладом Ангеліни, студенти тепер вправляються у малюванні на стінах дитячих кімнат, фойє та інших приміщень загального користування.

Одноманітні фарбовані поверхні тепер ожили: тут і чудернацькі істоти поселилися, і пейзажі з квітами око милують, і ліричні сценки на чорно-білому тлі примушують юні серця битися частіше.

Причому розмалювали не тільки гуртожиток № 3, а й сусідній № 4. І зі стандартних цегляних дев'ятиповерхівок студентські помешкання враз перетворилися на скарбнички мистецьких сюжетів!

"Голос України"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів