Відбулася презентація проекту «Казки Херсонщини»

Відбулася презентація проекту «Казки Херсонщини»
Вчора, 17 грудня, у рамках Другого Південного фестивалю книги і читання «Книжковий Миколай» відбулася презентація проекту «Казки Херсонщини».

Засновником проекту є БФ «Майбутнє Херсонщини». Головною його метою є заохочення дітей до навчання, вивчення історії Херсонщини, патріотичне виховання молоді, виявлення талановитих авторів, розвиток та підтримка творчих здібностей активних громадян.

Проект з'явився два роки тому, як виникла ідея його створення розповіла голова правління Фонду, Юлія Ситник: «Ми почали реалізовувати проект самостійно. Ідея виникла невипадково. Усі ми батьки, бабусі, дідусі і зацікавлені у тому як навчити дітей історії рідного краю, як заохотити їх взагалі до навчання, як прищепити любов до Херсонщини. Ми знайшли однодумців, авторів. Спочатку їх було більше десяти, а потім залишилось сім, і разом з ними ми розробили концепцію проекту. Ми обрали казки основним методом спілкування з дітьми, бо вони їх люблять і вірять в них».

Проект поступово розвивався: у школах були проведені уроки та виховні години, семінари для вихователів та вчителів, екскурсії по області, творчі майстер-класи, була впроваджена казкова терапія для майбутніх матерів, за мотивами проекту було створене мультиплікаційне відео за допомогою пісочної анімації, а також відкритий «Казковий дитячий майданчик» – вуличний простір для творчого розвитку та «казкових читань».

«Коли у першій школі, яку ми обрали для впровадження проекту, відбувся урок, і діти, прочитавши роздруковані казки, попросили ще, ми були приємно здивовані і зрозуміли, що робимо корисну справу», – ділиться враженнями Юлія Ситник.

Організаторам проекту вдалося розповсюдити опубліковані збірки казок серед дітей, які проживають у селах Херсонської області. Їх кількість сягнула тисячі примірників, а вже зовсім скоро за підтримки Херсонської обласної державної адміністрації буде надруковано 35 000 нових примірників, які знайдуть своїх читачів.

Наразі проект стає більш масштабним, метою якого є не тільки патріотичне виховання.

«У нашій команді з'явилися експерти, які порадили зробити так званий освітній модуль «урбаністична освіта» для того, щоб розвивати проект в інших напрямках: сімейний і міський бюджет, енергоефективність, екологія, правова обізнаність, психологія тощо», – розповідає голова Фонду.

Пошук талановитих авторів продовжується, триває відкритий літературний конкурс «Як європейці Херсонщину будували», результатом якого стане видання ще однієї збірки казок і який буде входити до програми Представництва Європейського Союзу в Україні «Team Europe».

Наприкінці презентації Юлія Ситник подарувала присутнім дітлахам збірки казок про Херсонщину.

Наталя РОЖКОВАН
фото автора

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів