Дармова ялинка на Херсонщині "коштує" від 400 гривень

Із наближенням новорічних і різдвяних свят до лісу так і тягне тих, хто хоче дармової ялинки

Лісівники особливо переживають, що під сокиру підуть молоді хвойні насадження.

Тож на територіях лісогосподарств Херсонщини в передноворічний період, щоб захистити деревця від самовільних рубок, патрулюють представники державної лісової охорони разом із працівниками Національної поліції.

Як повідомляє сайт Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства, за незаконну рубку хвойних дерев у передноворічний період такса для обчислення розміру шкоди через незаконне вирубування сосен у грудні – січні збільшена втричі.

Так, розмір шкоди за зрубане дерево діаметром пенька до 10 сантиметрів становить 399 гривень 27 копійок, а діаметром від 10 до 14 сантимет-рів – 703 гривні 50 копійок.

Крім цього, передбачена адміністративна відповідальність за статтею 65 Кодексу України в розмірі штрафу від 85 гривень до 170, а на посадових осіб – від 119 до 204 гривень.

Можливо, хоч ці суми зупинять браконьєрів. Адже на базарі ялинки будуть дешевшими. А якщо купувати саме з території лісогосподарств, то вартість ялинки зовсім демократична – від 85 гривень за погонний метр.

До речі, господарства вже заготовили новорічних красунь – близько 4 тисяч дерев.

"Гривна. Новий формат"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів