У ЗМІ на Херсонщині - з’ясування стосунків

У ЗМІ на Херсонщині - з’ясування стосунків
Несумісною зі званням журналіста і такою, що суперечить Кодексу етики українського журналіста, визнала публікацію в газеті Новокаховської міськради «Нова Каховка» журналістки Тамари Путілової під назвою «Ёжики плакали, кололись, но продолжали жрать кактус» Комісія з журналістської етики.

Вона ж застерегла Путілову від вживання «образливих слів і ненормативної лексики» та прийняла заяву про публічний осуд її дій.

«Комісія вважає неприпустимим використання засобів масової інформації для з'ясування стосунків, обміну образами, проявів помсти і т. п. Дискусія у ЗМІ має стосуватися суспільно значимих тем і проблем, провадитися коректно, в цивілізований спосіб, а не за принципом «Я завжди правий, а опонент — апріорі дурень», — зазначено у поширеній заяві.

Навряд чи подібна оцінка Комісії щодо публікацій в газеті «Нова Каховка» буде останньою. Адже останнім часом у цьому виданні можна зустріти безліч статей, написаних у відверто грубій формі, з використанням характерної наркоманської і тюремної лексики, в яких безкінечно поливаються брудом відомі у місті люди, жінки, вчителі, особи з багатодітних сімей, підприємці, особи без вищої освіти і хто просто «має нахабство» мати власну думку щодо подій у державі або рідному місті.

Зокрема, цього року набула розголосу публікація під рубрикою «Деградантка» мате­ріалу, де відповідним чином згадувалися вчителька Дніпрянської школи, депутат Новокаховської міськради Тетяна Ракша та колишня директор Новокаховської школи № 1 Олександра Козлова та її батько.

У зв'язку з цим цікаво, чи буде якась реакція з боку влади Нової Каховки. Адже міський голова Володимир Коваленко полюбляє звинувачувати місцевих опозиціонерів і незалежні медіа у використанні лайливих висловів і грубої лексики.

Проте перший офіційний висновок щодо зловживання свободою слова і використання ЗМІ для проявів особистої помсти і з'ясування стосунків був зроблений не щодо постів у Фейсбуці або якоїсь статті в незалежній газеті, а відносно публікації саме комунальної газети міської ради.

Комісія з журналістської етики є корпоративним інститутом громадянського суспільства, основним завданням якої є сприяння дотриманню професійних етичних стандартів в українських медіа та сприяння формуванню запиту суспільства на якісну журналістику. В цьогорічній базі скарг Комісії міститься 23 рішення щодо скарг на зловживання свободою слова і порушення норм журналістської етики по всій Україні.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів