Херсонцям слід готуватися до більшої скрути

Всі переконання владних структур щодо підвищення рівня життя, скасовують навіть офіційні джерела інформації.

Національний банк України з посиланням на дані Державної служби статистики повідомив, що за підсумками 2017 року там очікують зростання інфляції вище 12,2%, які закладалися у прогноз, і вище тих, які були закладні у розрахунок бюджету-2017.

У НБУ констатують те, про що неодноразового говорили незалежні експерти: фактична інфляція перевищила прогноз, який було перед тим опубліковано у «інфляційну звіті» за жовтень 2017 року.

Слід нагадати, що подібні «звіти» публікуються планомірно і регулярно, і кожен раз історія повторюється – «плани» на ділі не збігаються з реальністю. Життя показує, що інфляційні процеси йдуть значно швидше ніж це офіційно пропонує рахувати влада. З чим пов'язують таку ситуацію? Експерти говорять, що це у першу чергу є наслідком того, що більш високими темпами зростають ціни на продукти харчування.

«Поточна динаміка індексу споживчих цін і його складових перевищує прогнозовану в «інфляційну звіті» за жовтень 2017 року свідчить, що на кінець 2017 року інфляція більш істотно відхилиться від цільового рівня, ніж передбачалося раніше», - сказано в повідомленні НБУ.

Нагадаю, що у останньому «інфляційному звіті» за жовтень йшлося про те, що до кінця 2017 року інфляція сповільниться до 12,2%, при цьому попередній прогноз був на рівні – 9,1%.

При цьому за прогнозами на 2018 рік вважається, що до кінця третього кварталу інфляційна «крива» повинна буде наблизитися до центральної точки цільового діапазону, а на кінець року буде складати – 7,3% (при цьому прогноз закладений у бюджет складає – 6%). Прогноз на 2019 залишився на рівні 5%.

Споживча інфляція в листопаді очікувано сповільнилася до 13,6% в річному вимірі з 14,6% у жовтні 2017 року. У місячному вимірі зростання споживчих цін також сповільнилося до 0,9% з 1,2% у жовтні.

При цьому експерти продовжують наполягати на тому, що реальний рівень інфляції по року складе від 35 до 44%. А зростання цін на продукти харчування та послуги виражені у приблизно +50% з початку року.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів