В Херсонській обласній службі зайнятості діяльність спрямована на результат

В Херсонській обласній службі зайнятості діяльність спрямована на результат
«Виконуючи свої основні завдання у 2017 році, Херсонська обласна служба зайнятості продемонструвала здатність забезпечитив повному обсязі надання послуг як шукачам роботи, так і роботодавцям і, в той же час, досягти економії коштів та зменшення навантаження на Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в частині матеріального забезпечення безробітних», - зазначив директор Херсонського обласного центру зайнятості Євгеній Єрашов, підбиваючи підсумки роботи обласної служби зайнятості за 2017 рік.

Так, внаслідок зменшення на 18% чисельності безробітних, які отримували допомогу по безробіттю, маємо економію коштів у розмірі майже 30 млн. грн. Зазначений результат став можливим завдяки чітко визначеним пріоритетам діяльності та новаціям, що наповнило новим змістом спектр послуг клієнтам служби.

За словами Є.Єрашова Херсонська обласна служба зайнятості у поточному році своїм пріоритетом визначила діяльність, спрямовану на результат.

«Враховуючи характерну особливість ринку праці Херсонщини, а саме, традиційну сезонну зайнятість, ми змогли її використати як один із вагомих чинників динамічних змін, - підкреслив очільник обласної служби зайнятості. - Так, упродовж весняно-літнього періоду значно зростає попит на робочу силу, збільшується кількість вакансій, заявлених до служби зайнятості. Завдяки налагодженій діловій співпраці з роботодавцями збільшився Банк сезонної потреби у робочій силі до 6,3 тис. робочих місць, який на 90% був укомплектований.

Також одним із ключових напрямків роботи було використання адресного підходу та особисті робочі зустрічі керівників центрів зайнятості з місцевими органами влади та роботодавцями області, що призвели до збільшення на 7% обсягів заявленої потреби підприємств, організацій та установ в працівниках, а саме до 23,3 тис.робочих місць».

Також завдяки налагодженій ефективній роботі відбулось зменшення дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили на регіональному ринку праці, що демонструє показник рівня укомплектування вакансій у 91%.

Додатковим фактором оперативного і якісного укомплектування вакансій стало підвищення конкурентоспроможності населення шляхом професійної підготовки і перепідготовки безробітних на базі власного сучасного навчального закладу «Херсонський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості».

У той же час, з метою стимулювання мотиваційних механізмів конкурентоспроможності населення, обласна служба зайнятості активізувала проведення інформаційної та профорієнтаційної роботи. Сьогодні той, хто володіє своєчасно отриманою і змістовною інформацією, має значні переваги щодо вирішення питання зайнятості. Як результат - збільшення у поточному році на 12% обсягів забезпечених роботою осіб.

«Необхідно зазначити, що сьогодні дещо змістилися акценти працевлаштування, а саме збільшилось оперативне працевлаштування шукачів роботи до призначення статусу безробітного, - наголосив Євгеній Єрашов.

Також запровадженою новацією в обласній службі зайнятості стало співробітництво з сайтом work.ua і створення рекрутингової групи, яка займається пошуком і відбором персоналу для роботодавців.

За час роботи групою з рекрутингу напрацьовано чималий банк бажаючих працювати - тих, хто активно шукає роботу, оброблено більш ніж 6 тис. резюме претендентів на вакансії. Завдяки кваліфікованому навчанню щодо навичок ефективного пошуку роботи 65 осіб змогли самостійно працевлаштуватися за кордоном.

Отже, сучасна служба зайнятості надає послуги шукачам роботи та роботодавцям відповідно до їх потреб. Інноваційні підходи, що впроваджуються у роботу, орієнтовані на підвищення результативності та якості обслуговування клієнтів.

Відділ організаційно-інформаційної роботи Херсонського обласного центру зайнятості

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів