До проблем дітей на Херсонщині не доходять руки

До проблем дітей на Херсонщині не доходять руки
Через відсутність уваги з боку виконкому Тавричанської сільради нещодавно довелося розпочати справу про позбавлення місцевого жителя батьківських прав стосовно своєї дитини з вадами здоров'я.

За словами начальника служби у справах дітей Каховської райдержадміністрації Наталі Нелюбіної, цей батько фактично відмовився від власної дитини, а місцевою владою не було вжито заходів вчасного реагування щодо захисту її прав.

Проблему надання повного якісного пакета соціальних послуг родинам, які прийняли на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сьогодні фахівці служби називають вкрай актуальною через відсутність у сільсьрадах фахівців із соціальної роботи та роботи з дітьми.

Особливо гострою вона стала після утворення об'єднаних територіальних громад. Хоча лише в трьох ОТГ Каховського району — Любимівській, Тавричанській і Зеленопідській — нині проживають 47 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування, є кілька прийомних родин.

— На жаль, у громадах не створені служби у справах дітей, є тільки спеціалісти, котрі перебувають у складі інших структурних підрозділів. Наша служба, як і раніше, веде облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, здійснює нагляд за усиновленими дітьми, які проживають на території створених ОТГ, представляє інтереси їх у судах.

Однак вести профілактичну роботу і намагатися не допускати появи нових сиріт мають самі ОТГ. Їм непросто справлятися з таким завданням, бо для них усе нове. Проте з об'єднаних громад лише Зеленопідська намагається постійно з нами консультуватися і переймати досвід. З Тавричанською ОТГ складніше.

З тим же випадком з дитинкою з вадами здоров'я можна ж було своєчасно поспілкуватися з батьком, щось порадити йому, нагадати, підказати. Ми ж уже не можемо втручатися в роботу об'єднаної громади, що повинна діяти самостійно. Для цього у них повинні бути створені повноцінні служби у справах дітей, — додає Наталя Нелюбіна.

Загалом, за даними служби у справах дітей Каховської РДА, у 2017 році ними було поставлено на облік 15 дітей, котрі опинилися у складних життєвих обставинах, та 135 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів