Співаковський подякував нардепам

Співаковський подякував нардепам
Верховна Рада України ухвалила Проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України".

Зміни стосуються фінансування техникумів. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив народний депутат України Олександр Співаковський, який вважає прийняття законопроекту дуже вдалим компромісом, що дозволив запобігти катастрофічних наслідків і допоможе покращити ситуацію у сфері фахової передвищої освіти.

Співаковський пояснює: «Редакція Міністерства фінансів була сформована таким чином, що фінансування всіх 371 технікумів і коледжів, які входять до структури університету, які є окремими юридичними особами, повинні були з 1 січня 2018 року перейти на обласний бюджет.

На сьогоднішньому ж засіданні фракції Блоку Петра Порошенка, за участі Президента та Прем'єр-Міністра, ми домовились і з Міністерством фінансів, що оці 371 технікуми і коледжі, які знаходяться в структурі університетів, залишаються на державному бюджеті, а фінансуються через університети.

Тим вищим навчальним закладам І-ІІ рівня акредитації, які мають статус окремих юридичних осіб, дається термін у пів року, аби визначитися – або вони через відповідні рішення своїх трудових колективів та трудових колективів університетів входять до складу вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації, як їхніх структурних підрозділів, розширюючи таким чином освітній простір, або залишаються самостійними.

Якщо вони стають частиною університету, то продовжують фінансуватись з державного бюджету.

Ті технікуми і коледжі, які вирішили бути самостійними, будуть фінансуватись з обласних бюджетів (за рахунок державних субвенцій).»

Дякую народним депутатам за підтримку поправки і 297 голосів «За». Це є дуже вдалий компроміс, який дозволив запобігти катастрофічних наслідків і допоможе покращити ситуацію у сфері фахової передвищої освіти! - зазначив Співаковський.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів