У Херсоні відбулися семінари за участю осіб з інвалідністю

Днями в Херсонському міському центрі зайнятості відбулися семінари за участю осіб з інвалідністю.

Гостями та учасниками заходів стали директор Херсонського обласного фонду соціального захисту інвалідів Олександр Ракша, заступник Управління соціального захисту населення Суворовської районної у місті Херсоні ради Світлана Донцова, начальник відділу правопросвітництва та взаємодії із суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Херсонського міського центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Куценко та 40 безробітних з обмеженими фізичними можливостями, які перебувають на обліку.

Мета цих зустрічей – привернути увагу до проблем наших співвітчизників, які стали інвалідами від народження, в дитинстві чи під час дорослого життя, висвітлити особливості законодавства для зазначеної категорії осіб та допомогти повернутись до активного суспільного життя.

Учасників семінарів ознайомили із послугами центру зайнятості, переліком громадських організацій інвалідів, які здійснюють допомогу та підтримують осіб з інвалідністю, розповіли про можливість пройти професійне навчання та отримати вищу освіту за рахунок коштів ФСЗІ, про реабілітаційні центри України, де не тільки здобувають професію, а й отримують медичні послуги, допомагають подолати психологічні проблеми.

Також було надано роз'яснення з питань чинного законодавства щодо соціального захисту інвалідів, а саме відшкодування коштів на безвідкладне лікування, оперування, складне протезування.

Начальник відділу Херсонського міського центру надання безоплатної вторинної правової допомоги проінформував про актуальні питання у сфері забезпечення захисту прав людей з інвалідністю, спрощення їх доступу до отримання правових послуг, можливість отримати безкоштовну правову інформацію, консультації та роз'яснення з правових питань, допомоги у складанні заяв, скарг та інших документів правового характеру.

Усі учасники організованих заходів мали спільну думку про те, що люди з інвалідністю потребують не лише фізичної реабілітації, а і створення для них відповідних умов та рівних можливостей для реалізації життєвих потреб, здібностей, творчого потенціалу.

Тільки завдяки спільним зусиллям можливо досягти позитивних результатів, тому що лише плідне співробітництво всіх соціальних партнерів забезпечить ефективність вирішення державних завдань щодо забезпечення права особи з інвалідністю на гідну працю.

Херсонський обласний центр зайнятості

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів