ДЮСШ на Херсонщині впевнено крокує до свого століття

1 грудня відзначала 55-літній ювілей відома в місті Дитячо-юнацька спортивна школа. Її вихованці брали участь в Олімпіадах, перемагали на чемпіонатах світу та Європи.


– Згідно з наказом Каховського райвідділу народної освіти від першого листопада 1962 року вважати Каховську дитячу спортивну школу відкритою, – йдеться в першому наказі першого директора школи Віктора Петровича Симоненка.

Тоді було відкрито шість відділень і 16 груп вихованців. Першими тренерами за сумісництвом призначені сам директор Симоненко В.П. (велоспорт), Леонід Клименко, Володимир Рязанцев (спортивна гімнастика), Надія Клименко (легка атлетика), Леонід Мурашов (волейбол), Анатолій Сапицький (баскетбол), Віктор Данчевський (футбол).

Школа відкрита, є тренери, є учні, але немає власного приміщення, спортивної бази. Тому вже в грудні 1962 року Каховський райвиконком приймає рішення орендувати спортивні зали РБК ім. Фрунзе і школи № 1 ім. Островського для потреб ДСШ.

В той час як головне питання з місцем тренування начебто було вирішено, у звіті про роботу школи за 1963 рік директор Йосип Польний констатує факт, що «до сих пір ДСШ не має кімнати для робочого місця директора та зберігання шкільної документації». І лише через два роки (у 1965 р.) у звітах з'являється юридична адреса школи: вул. Карла Маркса, 136, приміщення районного Будинку культури.

З 5 червня 1967 року ДСШ перейменована в «Дитячо-юнацьку спортивну школу Каховського районного відділу народної освіти». А вже з 1972 року, після надання Каховці статусу міста обласного підпорядкування, спортивна школа перейшла до міськвідділу народної освіти. А ще через рік адреса школи змінюється на вул. Карла Маркса, 77 (на той час виділено кімнату у Будинку піонерів, нині кафе
«ДеМанджаро»).

Протягом довгих 25 років спортивна база була розпорошена по всьому місту, охоплюючи спортивні зали всіх міських шкіл, учкомбінату «Укрводбуду» та ПК «Меліоратор», підвальне приміщення РБК ім. Фрунзе (велобаза). Заняття весною, влітку та восени проводилися на стадіоні «Авангард», за винятком 6 груп волейболу, які з 1964 року перейшли в Бериславську філію. Саме через складні умови для тренування з 1971 по 1977 рік в школі працює лише два відділення – це легка атлетика та велоспорт. Умови складні, а досягнення у спорті значні.

У 1978 році тренером з футболу прийшов до школи Олексій Вінник, який надалі обіймав посади заступника міського голови Нової Каховки, голови Каховської районної адміністрації та начальника відділу Каховської міськради. У цьому ж році розпочав свою тренерську діяльність Василь Росошик, що прославив Каховку рекордом, занесеним у книгу рекордів держав СНД, Прибалтики – «Диво» з жонглювання футбольним м'ячем.

Сучасний вигляд школа набула у 1988 році. Школа з гордістю звітує: «Розташована по вул. Луначарського, 6а. Власна спортивна база – спортивний зал (36х18), зал загальної фізичної підготовки (25х6), зал для занять легкою атлетикою (50х6), зал для занять з боротьби та інших видів спорту (50х6), шахова кімната (18х6), службові та побутові приміщення, оренда тільки велобази».

Найбільш вагомим у спортивних досягненнях став 1993 рік: Андрій Шашкін – майстер спорту України з легкої атлетики, І місце з бігу на 60 і 110м з бар'єрами (тренер-викладач Шурмельов Сергій), Жукова Наталія – гросмейстер України, майстер спорту міжнародного класу, чемпіонка Європи серед дівчат до 14 років, надалі чемпіонка Всесвітньої шахової олімпіади 2006 року та чемпіонка світу (тренер-викладач заслужений тренер України Войнаревич Валерій Олексійович), Коробка Сергій входив до складу футбольної збірної команди України у своїй віковій категорії, грав у французькому клубі «Нант», третій дивізіон, Окул Юрій входив до складу збірної команди України серед школярів, грав у команді майстрів вищої ліги Білоруського футболу (тренер-викладач Росошик Василь Лаврентійович).

Великі досягнення у вихованця ДЮСШ Комягіна Володимира Петровича – неодноразового чемпіона міських, обласних,республіканських змагань з легкої атлетики у бігу на 800,1500,2000м.

З часу заснування школу очолювали: Симоненко Віктор Петрович (листопад-грудень 1962), Мурашов Леонід (січень-серпень 1963), Польний Йосип Володимирович (вересень 1963-серпень 1965), Каретний Іван Гаврилович (вересень 1965-серпень 1997), який 32 роки своєї діяльності присвятив школі. Саме за його керівництва вона отримала нове стаціонарне приміщення. Він не просто побудував школу, він вклав у кожного учня часточку своєї душі і свої навички.

Протягом 20 років (з вересня 1997р.) школу очолює Віктор Петрович Чухрай – відповідальний керівник, який знає свою справу. Саме за його керівництва школа стала центром методичної та спортивної роботи серед вчителів фізичного виховання та тренерсько-викладацького складу. Складні державні фінансові труднощі призвели до того, що 1 січня 1993 року на державному рівні ДЮСШ була реорганізована в «Дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки», і лише в серпні 2003 року повернула собі статус «Дитячо-юнацької спортивної школи».

В листопаді 2003 року в ДЮСШ було відкрито відділення з настільного тенісу (тренер-викладач Борис Леонідович Чебукін), його вихованці Ігор Чебукін, Олександр Грищенко та Владислав Тоткало стали чемпіонами України та отримали почесні звання майстрів спорту України.

2006-2008 роки діяльності ДЮСШ були успішними на відкриття: так, в жовтні 2006 року рішенням виконкому Каховської міськради на баланс відділу освіти був переданий навчальний пункт човнової станції за адресою: Ливарна, 1б та відкрито при школі відділення з академічного веслування (тренери-викладачі Костянтин Семенович Сорочинський, Олександр Сергійович Пенезов, Сергій Леонідович Клименко, Олена Володимирівна Шаніна), в жовтні 2007 році було відкрито відділення боксу (тренер-викладач майстер спорту Дмитро Валерійович Мальцев), в лютому 2008 року – відділення боротьби дзюдо (тренер-викладач майстер спорту Марія Іванівна Мозгова), з вересня 2008 року – відділення тенісу (тренер-викладач Володимир В'ячеславович Височенко), у вересні 2015 року розпочало свою діяльність відділення вільної боротьби (тренер-викладач Борис Іванович Біцуков).

За 55-річну історію школи у ній працювало більше 100 тренерів-викладачів; з них три майстри спорту СРСР – Павло Ілліч Пенізов, Олексій Миколайович Шевченко (велоспорт) та Ганна Олександрівна Педан (легка атлетика), чотири майстри спорту України: Юрій Володимирович Окул, Віталій Миколайович Камінєв (футбол), Дмитро Валерійович Мальцев (бокс), Марія Іванівна Мозгова (дзюдо), один майстер спорту міжнародного класу – Вадим Миколайович Жуков (футбол), один майстер спорту з військово-прикладних видів спорту – Володимир Олександрович Шурмельов, 2 заслужені тренери України: Валерій Олексійович Войнаревич (шахи) та Валерій Спиридонович Зарецький (баскетбол). Здобутки Каховської ДЮСШ вагомі, а її внесок у зміцнення здоров'я населення міста – незаперечний.

Тож бажаємо нових спортивних вершин, прихильників та меценатів. Адже школі лише 55, і вона вже крокує до свого століття.

"Каховська Зоря"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів