В Каховські школи прийшли інновації

В Каховські школи прийшли інновації
Уявити завтрашній день без технічних засобів нового століття вже неможливо. Тож і освітяни Каховки завжди намагаються брати на озброєння інновації, змінюючи і наше ставлення до шкільної освіти.

Влітку депутатським корпусом з міського бюджету було виділено 462 тис. грн. на придбання комп'ютерного обладнання для впровадження в якості експерименту у ЗОШ № 1 і НВК «Гімназія» електронного щоденника.

За словами директора ЗОШ № 1 Віктора Пендальчука, школа давно йшла до цього, та проблема полягала у фінансуванні, бо треба було вирішувати інші нагальні проблеми. І лише у цьому році за ініціативи начальника відділу освіти міської ради М.Гончара та заступника міського голови В.Федченка з міського бюджету були виділені необхідні кошти.

Завдяки таким змінам буде впроваджено електронні аналоги паперових щоденників, класних журналів та розклад уроків. Даний інструмент допоможе батькам у будь-який час дізнатися про успішність своєї дитини з власного комп'ютера; учням – уточнити домашнє завдання, стежити за власними оцінками, що має більше їх дисциплінувати, зробити відповідальнішими, бо щоденник вже не сховаєш і не забудеш вдома; вчителям – дасть можливість вести діалог з учнями та батьками з максимальною ефективністю.

Хочеться відзначити креативність педагогічного та учнівського колективів ЗОШ №1, які створюють затишок та комфорт у своїй школі. І ось вже ми бачимо зручні диванчики, виготовлені з полетів, які встановлено у зонах для відпочинку; приклеєно наліпки, котрих можна писати крейдою (у планах ще зона для читання, столик тощо). Яскраві мотиватори (трьома мовами) на кожній сходинці тепер зустрічають учнів, спонукаючи до успіху. Діти самі вибирали шрифт, розмір та колір. Це була співпраця (чим дуже тішиться пан Віктор) учнів, вчителів та батьків.

За словами начальника відділу освіти міської ради Михайла Гончара, якщо експеримент вдасться, то вже наступного року його поширять у всіх школах міста. Крім того, для максимальної ефективності використання на уроках придбаного обладнання, відділ освіти узяв участь в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, сіл, селищ, міст Херсонської області, представивши проект впровадження інформаційно-комунікативних технологій у цих двох школах.

А простішими словами, до придбаних комп'ютерів, за кошти обласного бюджету ще закуплять великі телевізори, щоб вчителі могли на уроках демонструвати учням відео, слайди, різного роду презентації.

Це ж зможуть робити й учні, представляючи якусь тему. Такий комплекс є своєрідним недорогим аналогом мультимедійної дошки та проектора, який має бути у кожному класі, – говорить Михайло Гончар.

На нещодавньому засіданні конкурсна комісія обласної ради одноголосно підтримала проект відділу освіти Каховської міської ради й передбачила на наступний рік на його фінансування 200 тис. грн.

Олена ДЕМЧЕНКО
"Каховська Зоря"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів