Клуб любителів рукодільних звітів на Херсонщині

Клуб любителів рукодільних звітів на Херсонщині
Не стільки в сенсі результату, скільки в сенсі красивої звітності, у великій кількості була представлена доповідь глави Каховського районуза виконану роботу за останні 9 місяців.

Традиційно Тетяна Тертична, як і її попередники, розповіла про роботу представницького органу, порушила питання взаємодії з вищестоящими органами, не дуже добре відгукнувшись про допомогу в фінансовому плані, яку наш район недоотримав з області.

Також були відображені основні напрямки діяльності органів місцевого самоврядування в 2016 році і в парі-трійці речень описано тумані перспективи на наступний рік.

Бажаючі побачити грамотно вибудувану стратегію розвитку району та конкретні кроки її реалізації можуть сміливо залишати цей документ без уваги.

На майбутнє в ньому наголошується лише на необхідності рутинної розробки бюджету, трьох основних програм (соціального, економічного і культурного розвитку) і планування роботи районної ради на наступний рік.

Звичайний совковий документ. Тільки от нічого не сказано про те, що зроблено для оптимізації бюджетних витрат, скільки зекономлено і на чому, які заходи вжито, скільком людям допомогли вирішити проблеми і захистити їхні права. Гострі для району проблеми просто не згадала, що по закінченні засідання було відзначено одним з депутатів. У звіті глава згадала кількість прийнятих людей, і скільки дано їм відповідей. Розумієте – відповідей. Не справ для них зроблених.

Є, звичайно, і ложка меду, проте вклад в ці справи з боку районної голови виглядає сумнівним. Мова йде про перелік реалізованого спільними зусиллями депутатського корпусу всіх рівнів, завдяки тісній співпраці з облрадою, обласною та районною державними адміністраціями при співфінансуванні сільських бюджетів. Той самий перелік, який цілком і повністю, ми вже бачили у звіті народного депутата С. Хланя у підпункті "Що я зробив для Каховського району".

Близько 8,8 млн. грн. витрачено на реконструкцію мережі каналізації та встановлення вікон і дверей в дитсадку с. Роздольне; капітальний ремонт водопроводу в Дудчино; покрівлі будинку культури в Дмитрівці; покрівель ФАП і дитсадку «Дзвіночок» в Малокаховці; школи і покрівлі дитсадку «Орлятко» в Зеленому Поді.

За рахунок державного бюджету зроблені капітальні ремонти загальноосвітніх шкіл – заміна вікон і дверей, придбано обладнання для Малокаховської, Чернянської, Коробківська, Кам'янської шкіл та Любимівських ЗОШ №1 і №2 (комп'ютери, ноутбуки, проектори, інтерактивна дошка). З районного бюджету на розробку проекту реконструкції системи опалення районного Будинку культури виділено 77,6 тис. грн.

Резюмувати весь звіт можна двома фразами сказаними головою ради: «Є проблеми, які не залежать від можливостей» і «бажаю усім нам щастя, миру, міцного здоров'я».

Бажаючі ознайомитися з повним текстом можуть знайти його на сайті районної ради в проектах рішень до 10 сесії.

Сергій МАКОГОН
"Каховська зоря"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів