«40% населення вважає, що у сфері реформ нічого не робиться, а 30% респондентів вважає, що зроблено приблизно 10%», - заявляє Ірина Бекешкіна, директор Фонду і додає, що у експертів інша думка: «Більшість експертів притримуються думки, що зроблено майже третю частину у сфері реформування країни. Експерти оцінюють процес реформування країни на 2,66 балів з 5, тобто оцінка майже «задовільно».
Експерти (кого саме опитували у якості експертів не вказується) вважають що найуспішнішими є реформи у напрямку: «децентралізації», «медицини», «освіти», «судової» та формування антикорупційних органів.
«Цікаво, - вказує Бекешкіна, - що з названих реформ відносно реалізованою можна вважати реформу децентралізації. Всі інші – лише стартували, або відбуваються не так як слід – ми всі бачимо, що відбувається з антикорупційними органами».
Навіть «невідомі» експерти зауважили, що повністю проваленими є: судова та виборча реформи, реформа державної служби, правоохоронних органів та антикорупційного суду.
При цьому понад 80% громадян України вважають, що неуспішною є боротьба із корупцією, тоді як неназвані експерти бачать у цій сфері певні успіхи.
При цьому Бекешкіна зазначає, що показовим є той факт, що населення вважає боротьбу з корупцією більш важливою ніж реформи освіти та медицини.
Сергій ОСОЛОДКІН