Херсонці, хто бачив ті «вдалі» реформи?

77% населення не може назвати жодної успішної реформи. Такими є результати соціологічного дослідження, які оприлюднили у фонді «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.


«40% населення вважає, що у сфері реформ нічого не робиться, а 30% респондентів вважає, що зроблено приблизно 10%», - заявляє Ірина Бекешкіна, директор Фонду і додає, що у експертів інша думка: «Більшість експертів притримуються думки, що зроблено майже третю частину у сфері реформування країни. Експерти оцінюють процес реформування країни на 2,66 балів з 5, тобто оцінка майже «задовільно».

Експерти (кого саме опитували у якості експертів не вказується) вважають що найуспішнішими є реформи у напрямку: «децентралізації», «медицини», «освіти», «судової» та формування антикорупційних органів.

«Цікаво, - вказує Бекешкіна, - що з названих реформ відносно реалізованою можна вважати реформу децентралізації. Всі інші – лише стартували, або відбуваються не так як слід – ми всі бачимо, що відбувається з антикорупційними органами».

Навіть «невідомі» експерти зауважили, що повністю проваленими є: судова та виборча реформи, реформа державної служби, правоохоронних органів та антикорупційного суду.

При цьому понад 80% громадян України вважають, що неуспішною є боротьба із корупцією, тоді як неназвані експерти бачать у цій сфері певні успіхи.

При цьому Бекешкіна зазначає, що показовим є той факт, що населення вважає боротьбу з корупцією більш важливою ніж реформи освіти та медицини.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів