Прикладом цього може бути Великоблаговіщенська громада, до якої входять мешканці трьох сіл. Як зазначила староста громади Людмила Павлюченкова у розмові з кореспондентом газети, «без активної участі кожного мешканця навряд чи вдалося б так багато зробити».
Чим живе сьогодні Великоблаговіщенська громада, об'єднавшись ще з сімома громадами та ставши тепер старостинським округом? Чим можуть похвалитися та, що їх турбує – про все дізнаємося з розповіді старости та побаченого у селі.
Людмила Павлюченкова вже 22 роки очолює Великоблаговіщенську громаду. Три села довіряють їй свою долю, бо вона мудрий керівник та справжня господиня. ЇЇ вистачає на всі сільські справи. А їх, як відомо, завжди вдосталь. Це робота і стан закладів соціальної сфери, водопостачання, благоустрій сіл, виконання місцевого бюджету і, звичайно, дороги...
Та ще й приходять з наболілим до голови, тож усіх треба вислухати допомогти, щоб люди відчували у місцевій владі надійного помічника, щоб життя покращувалося не на словах, а насправді.
І підтвердження цьому – реальні справи, які вдалося зробити очільнику сільської ради разом з депутатами та громадою протягом цих років. Та життя не стоїть на місці, ставить нові вимоги, нові випробування. Тепер, коли великоблаговіщенці стали частиною великої громади,вони все ж хочуть залишатися самодостніми й після об'єднання в територіальну громаду. Тому нинішнього року доклали зусиль, аби якомога більше уваги приділити розвитку своїх населених пунктів.
- Цей, 2017 рік, запам'ятається нашим мешканцям, як іще один рік розвитку нашої громади, - говорить Людмила Павлюченкова. – Адже ми жодного року не витрачали скільки коштів на розвиток об'єктів соціальної сфери, як нинішнього року. Зокрема багато уваги приділили благоустрою населеного пункту: облаштували майданчик біля будинку культури, виклали тротуарною плиткою алеї у парковій зоні, встановили нову альтанку, та вуличні тренажери, облаштували волейбольну площадку, встановили 15 гарних лавок не лише в парку, а й біля будинку культури та поштового відділення. Продовжили роботу з енергозбереження, відремонтували сільську амбулаторію, утеплюємо фасад дитячого садка.
Справді, якщо поглянути на будинок культури, дитячий садок, школу, то добре помітно, що тут відбулися реальні зміни. У будівлі загальноосвітньої школи встановлено нові енергозберігаючі вікна: 27 – за кошти сільського бюджету та 4 – за благодійні кошти ТОВ ТД «Горностаївський райагрохім».
Лікарська сімейна амбулаторія теж оновилася: зроблено капітальний ремонт внутрішніх приміщень та утеплено фасад будівлі. Привабливо зовні виглядає і сільський будинок культури з новим дахом та навколишнім оздобленням. У будинку культури нове оформлення сцени, необхідна апаратура, придбані сценічні костюми для дитячого та жіночого вокальних колективів.
Не забувають тут ремонтувати й вуличне покриття. Так цьогоріч продовжили ямковий ремонт асфальтованих доріг - відремонтували провулки Центральний та Східний у Великій Благовіщенці, та вулиці Шевченка у Василівці.
- Все це вдалося зробити завдяки виконанню дохідної частини бюджету, головні наповнювачі якого сільгосппідприємства "Україна", «Горностаївський райагрохім», «Агротехнології», наші фермери та підприємці, - додає очільник громади. - Втішає, що і приватні садиби теж змінюють свій вигляд: все більше мешканців встановлюють нові енергозберігаючі вікна і двері, утеплюють домівки, міняють покрівлі та паркани, сажають дерева та квіти.
Слід зазначити, до того, аби в селі було більше дерев та квітів, спонукала ще й сільська рада: тут щорічно саджають дерева в новому парку та старій парковій зоні; на День села усім, кого вітають на святі, обов'язково вручають в подарунок саджанець дерева або троянди, розігрують , саджанці у лотерею.
Останнім часом село ніби ожило, стало привабливішим, чистішим. Люди повірили... А громада сильна вірою. І на думку мешканців села – справа не зрушиться з місця, якщо не зробити перший крок, не пережити радість від спільних досягнень, не переконатися, що є можливості до покращення життя.
Про це вони ділилися з кореспондентом газети в день святкування 120-річного ювілею села. А підприємець Олена Котлюба, виголошуючи зі сцени вітальне слово односельцям, сказала, що керівник громади не перерахувала й половини тих позитивних змін, що відбулися останніми роками в сільських соціальних закладах, до чого долучилися усі небайдужі люди.
- Справді в тому, що село змінює свій вигляд, заслуга людей, - говорить Людмила Вікторівна. - Усіх, хто працює у сільськогосподарській галузі, хто будує і ремонтує, хто лікує, навчає й виховує, хто обслуговує та залучає до культурних цінностей.
Водночас староста великоблаговіщенського округу знає, що багато треба зробити, щоб молодь залишалася в селі. Адже сьогодні чимало проблем у соціальних закладах, які чекають на розв'язання: у загальноосвітній школі треба ще замінити 50 вікон та капітально відремонтувати спортивну залу – на це необхідно щонайменше 250 тисяч гривень; для сімейної амбулаторії відремонтувати автогараж; у дитсадку капітально відремонтувати каналізаційну систему; у селі Василівці замінити 2 кілометри водогону; полагодити щебеневе покриття дороги від Новоєлизаветівки до Мелітопольської траси.
Окрім того, хоча й багато зроблено в сільському будинку культури, все ж потребує ремонту глядацка зала. Загалом на всі ці об'єкти необхідно мати понад мільйон гривень. Чи знайдуться вони?
Власне, ще рано робити якісь прогнози чи висновки стосовно подальшого життя в об'єднаній громаді. І великоблаговіщенці розуміють, що легко не буде, але сподіваються, що позитивні зміни мають відбутися.