Херсонщина: людям на добро

Те, що відбувається поруч нас у рідному селищі, селі, або на сусідній вулиці, багато в чому залежить від нас самих,від нашого прагнення щось створювати, удосконалювати, розвивати те, що нас оточує.

Прикладом цього може бути Великоблаговіщенська громада, до якої входять мешканці трьох сіл. Як зазначила староста громади Людмила Павлюченкова у розмові з кореспондентом газети, «без активної участі кожного мешканця навряд чи вдалося б так багато зробити».

Чим живе сьогодні Великоблаговіщенська громада, об'єднавшись ще з сімома громадами та ставши тепер старостинським округом? Чим можуть похвалитися та, що їх турбує – про все дізнаємося з розповіді старости та побаченого у селі.

Людмила Павлюченкова вже 22 роки очолює Великоблаговіщенську громаду. Три села довіряють їй свою долю, бо вона мудрий керівник та справжня господиня. ЇЇ вистачає на всі сільські справи. А їх, як відомо, завжди вдосталь. Це робота і стан закладів соціальної сфери, водопостачання, благоустрій сіл, виконання місцевого бюджету і, звичайно, дороги...

Та ще й приходять з наболілим до голови, тож усіх треба вислухати допомогти, щоб люди відчували у місцевій владі надійного помічника, щоб життя покращувалося не на словах, а насправді.

І підтвердження цьому – реальні справи, які вдалося зробити очільнику сільської ради разом з депутатами та громадою протягом цих років. Та життя не стоїть на місці, ставить нові вимоги, нові випробування. Тепер, коли великоблаговіщенці стали частиною великої громади,вони все ж хочуть залишатися самодостніми й після об'єднання в територіальну громаду. Тому нинішнього року доклали зусиль, аби якомога більше уваги приділити розвитку своїх населених пунктів.

- Цей, 2017 рік, запам'ятається нашим мешканцям, як іще один рік розвитку нашої громади, - говорить Людмила Павлюченкова. – Адже ми жодного року не витрачали скільки коштів на розвиток об'єктів соціальної сфери, як нинішнього року. Зокрема багато уваги приділили благоустрою населеного пункту: облаштували майданчик біля будинку культури, виклали тротуарною плиткою алеї у парковій зоні, встановили нову альтанку, та вуличні тренажери, облаштували волейбольну площадку, встановили 15 гарних лавок не лише в парку, а й біля будинку культури та поштового відділення. Продовжили роботу з енергозбереження, відремонтували сільську амбулаторію, утеплюємо фасад дитячого садка.

Справді, якщо поглянути на будинок культури, дитячий садок, школу, то добре помітно, що тут відбулися реальні зміни. У будівлі загальноосвітньої школи встановлено нові енергозберігаючі вікна: 27 – за кошти сільського бюджету та 4 – за благодійні кошти ТОВ ТД «Горностаївський райагрохім».

Лікарська сімейна амбулаторія теж оновилася: зроблено капітальний ремонт внутрішніх приміщень та утеплено фасад будівлі. Привабливо зовні виглядає і сільський будинок культури з новим дахом та навколишнім оздобленням. У будинку культури нове оформлення сцени, необхідна апаратура, придбані сценічні костюми для дитячого та жіночого вокальних колективів.

Не забувають тут ремонтувати й вуличне покриття. Так цьогоріч продовжили ямковий ремонт асфальтованих доріг - відремонтували провулки Центральний та Східний у Великій Благовіщенці, та вулиці Шевченка у Василівці.

- Все це вдалося зробити завдяки виконанню дохідної частини бюджету, головні наповнювачі якого сільгосппідприємства "Україна", «Горностаївський райагрохім», «Агротехнології», наші фермери та підприємці, - додає очільник громади. - Втішає, що і приватні садиби теж змінюють свій вигляд: все більше мешканців встановлюють нові енергозберігаючі вікна і двері, утеплюють домівки, міняють покрівлі та паркани, сажають дерева та квіти.

Слід зазначити, до того, аби в селі було більше дерев та квітів, спонукала ще й сільська рада: тут щорічно саджають дерева в новому парку та старій парковій зоні; на День села усім, кого вітають на святі, обов'язково вручають в подарунок саджанець дерева або троянди, розігрують , саджанці у лотерею.

Останнім часом село ніби ожило, стало привабливішим, чистішим. Люди повірили... А громада сильна вірою. І на думку мешканців села – справа не зрушиться з місця, якщо не зробити перший крок, не пережити радість від спільних досягнень, не переконатися, що є можливості до покращення життя.

Про це вони ділилися з кореспондентом газети в день святкування 120-річного ювілею села. А підприємець Олена Котлюба, виголошуючи зі сцени вітальне слово односельцям, сказала, що керівник громади не перерахувала й половини тих позитивних змін, що відбулися останніми роками в сільських соціальних закладах, до чого долучилися усі небайдужі люди.

- Справді в тому, що село змінює свій вигляд, заслуга людей, - говорить Людмила Вікторівна. - Усіх, хто працює у сільськогосподарській галузі, хто будує і ремонтує, хто лікує, навчає й виховує, хто обслуговує та залучає до культурних цінностей.

Водночас староста великоблаговіщенського округу знає, що багато треба зробити, щоб молодь залишалася в селі. Адже сьогодні чимало проблем у соціальних закладах, які чекають на розв'язання: у загальноосвітній школі треба ще замінити 50 вікон та капітально відремонтувати спортивну залу – на це необхідно щонайменше 250 тисяч гривень; для сімейної амбулаторії відремонтувати автогараж; у дитсадку капітально відремонтувати каналізаційну систему; у селі Василівці замінити 2 кілометри водогону; полагодити щебеневе покриття дороги від Новоєлизаветівки до Мелітопольської траси.

Окрім того, хоча й багато зроблено в сільському будинку культури, все ж потребує ремонту глядацка зала. Загалом на всі ці об'єкти необхідно мати понад мільйон гривень. Чи знайдуться вони?

Власне, ще рано робити якісь прогнози чи висновки стосовно подальшого життя в об'єднаній громаді. І великоблаговіщенці розуміють, що легко не буде, але сподіваються, що позитивні зміни мають відбутися.

Любов РУДЯ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон