На Херсонщині за вимагання грошей - догана

Скасувати плату за рентгенологічну плівку з пацієнтів Каховської центральної лікарні вдалося завдяки втручанню відомого київського активіста Олександра Рудоманова.

Він звернув увагу на те, що каховські лікарі вимагали гроші за необхідні для проведення рентгенографії матеріали — від 35 до 50 гривень. Натомість усі ці матеріали були закуплені для лікарні за бюджетні кошти.

Під час службового розслідування щодо можливої корупційної змови Каховської ЦРЛ з аптечною мережею під виглядом благодійних внесків з пацієнтів вдалося підтвердити факт виділення у 2017 році 133 тисяч гривень на закупівлю рентген-плівки за рахунок бюджету.

Тобто з пацієнтів гроші за це стягували двічі: у вигляді податків, а також як плату за вже куплену плівку.

"На момент проведення перевірки на складах ЦРЛ залишалося ще 5 упаковок плівки, 1 каністра проявника та 2 — фіксажу. Заявки на видачу зі складу плівки та фіксажу з проявником для потреб обстеження населення не надходило", — повідомив голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

Винною у цій ситуації було названо завідуючу рентгенологічної служби Каховської ЦРЛ В. В. Кравчатую. Саме вона, як свідчить Гордєєв, самостійно домовилася з працівником аптеки "Лювіна" навпроти поліклініки про закупівлю R-плівки для виконання досліджень хворим та дала вказівку рентген-лаборантам направляти всіх пацієнтів купувати цю плівку до зазначеної аптеки.

— Хворим пропонували два варіанти: або сплачувати через касу лікарні у вигляді "благодійного внеску" за плівку 50 гривень, або ж йти до аптеки самостійно і купувати її там за 35 грн. Причому товар у аптеці на руки не видавали. Покупці отримували талончик, який треба було просто віддати рентгенологу, — повідомив Олександр Рудоманов.

"Кравчатая В. В. згідно зі своїми функціональними обов'язками зобов'язана стежити за сталою роботою рентген-служби лікарні, своєчасною подачею заявок щодо забезпечення R-плівкою та витратними матеріалами у кількості, необхідній для роботи. Жодного разу на щотижневих оперативних нарадах у головного лікаря питання щодо проблем з наявністю плівки та витратних матеріалів не порушувалося", — наголосив Андрій Гордєєв.

За невиконання своїх функціональних обов'язків завідуючій рентгенологічної служби Кравчатій оголошено догану. Також за результатами службового розслідування лікарні було заборонено відправляти хворих до аптеки "Лювіна" для придбання R-плівки. Нині рентгенологічні дослідження у ЦРЛ роблять безоплатно.

На думку Олександра Рудоманова, покарання для учасників схеми виявилося занадто м'яким. "Нахабність лікарів вражає. З пацієнтів брали гроші за плівку, закуплену державою, а як результат — лише догана? Серйозно? — дивується він. — Разом із тим я радий, що голова ОДА чітко назвав корумповану особу. Ця інформація буде долучена до матеріалів кримінального провадження. Сподіваюся, поліція зможе довести до логічного завершення корупційні діяння у Каховській ЦРЛ".

Нагадаємо, що протягом багатьох років неодноразово каховськими активістами, журналістами, депутатами Каховської міськради та керівництвом Каховської РДА порушувалось питання щодо примусового збирання з паціентів благодійних внесків медиками. Проте районна рада кількох останніх скликань усіляко захищала керівництво ЦРЛ.

Востаннє пропозицію визнати роботу головного лікаря ЦРЛ Олександра Віттіха незадовільною в частині забезпечення населення послугами з лабораторних досліджень при наданні первинної медичної допомоги озвучила голова райради Тетяна Тертична рік тому. Але депутатський корпус тоді її не підтримав.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів