Херсонщина чекає на вибори

У Херсонській області підрахували кандидатів на вибори в об'єднані територіальні громади (ОТГ), повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА, які відстежують процес у всіх територіальних виборчих комісіях регіону

Нагадаймо, вибори в ОТГ відбудуться 29 жовтня, в них братимуть участь 10 об'єднаних громад Херсонської області в 9-ти районах.

За інформацією місцевих виборчих комісій, кандидати на посади голів і депутатів місцевих рад почали активну реєстрацію своїх кандидатур лише 3 жовтня, за день до кінця реєстрації. Найменша конкуренція серед кандидатів спостерігалася в Ювілейній сільській виборчій комісії, куди надій-шло лише три подання на депутатів та одне висування на голову.

Як повідомляє ОПОРА, однією з найперших політичних сил, яка зробила подання до виборчих комісій Костянтинівської, Любимів-ської, Станіславської, Білозерської та Борозенської об'єднаних громад, стала ВО «Батьківщина». До трьох із вищеперерахованих виборчих комісій подала по 26 кандидатів, а до інших – 14 і 22 відповідно. По кількості подань ця партія поступалася тільки самовисуванцям, яких на 4 жовтня було 183.

Як відзначають спостерігачі, станом на 6 жовтня всі 10 територіальних виборчих комісій, які забезпечують вибори до ОТГ Херсонщини 29 жовтня, затвердили перелік кандидатів. Всього зареєстровано 43 – на посади сільських і селищних голів і понад 1000 кандидатів у місцеві депутати. І більше всього – самовисуванців.

Але якщо серед голів різниця між представниками політичних сил і самовисуванцями є суттєвою (31 і 12 кандидатів відповідно), то серед кандидатів у депутати розрив уже не настільки великий. Самовисуванців – 390 загалом, констатують спостерігачі ОПОРИ.

Щодо партійної належності кандидатів на посади сільських і селищних голів, то представлені такі політичні сили: ВО «Батьківщина» (4), «БПП «Солідарність» (2), УКРОП (2), «Наш край» (1) і ВО «Свобода» (1). Діючі сільські та селищні голови в переважній більшості обрали шлях самовисування. Лише Чулаківська голова задекларувала належність до політичної сили – «Наш край».

Вибори голови в Бехтерській ОТГ пройдуть фактично безальтернативно – був зареєстрований лише 1 кандидат, чинний селищний голова. Водночас на декількох ОТГ уже наявна конкуренція між чинними керівниками, які об'єдналися в єдину громаду. Так, у Костянтинівській ОТГ три голови вирішили спробувати свої зусилля, у Борозенській, Білозерській і Станіславській – по 2 кандидатури.

Як інформує ОПОРА, в ОТГ, які утворилися на базі районних центрів, спостерігається вищий рівень політичного представництва на рівні як голів, так і депутатів. На-приклад, у Високопільській ОТГ за посаду голови спробує позмагатися перший заступник голови РДА, а в Білозерській ОТГ – позапартійний директор департаменту екології та природних ресурсів Херсонської ОДА хоче спробувати себе в якості районного депутата.

Традиційно лідерами за висуванням кандидатів у депутати на виборах є представники великих політичних проектів. Але цього разу лише ВО «Батьківщина» продовжила свою стратегію максимального закриття всіх округів власними кандидатурами.

Саме від цієї політичної сили зареєстрована найбільша кількість кандидатів у депутати – 224. Від парламентських фракцій намагалися не відставати лише «БПП "Солідарність"» і «Опозиційний блок». Майже не представлена «Самопоміч» (20). Взагалі немає кандидатів від «Народного фронту» та Радикальної партії. Натомість одним із лідерів стала позапарламентська політична сила – Аграрна партія України, яка висунула на цих виборах понад 100 кандидатів, обійшовши парламентські політичні сили. За нею крокують УКРОП і «Наш край».

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що працює гаряча лінія, на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів – (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

"Гривна. Новий формат"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів