На Херсонщині картопля потрапила під карантин

На землях двох районних центрів Херсонщини — селищ Каланчак та Велика Лепетиха — запроваджено карантинний режим.

Фахівці з фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області виявили тут вогнища розповсюдження небезпечного шкідника — картопляної молі. Вивезення продукції без карантинних сертифікатів звідси заборонили.

Та заборона почала діяти тоді, коли більшу частину врожаю «другого хліба» вже зібрали, і хто захотів, той встиг відправити його до великих міст на реалізацію.

До Херсона, приміром, картоплі у жовтні навезли стільки, що її продають по 5—7 гривень за кілограм. Через засилля стихійних ринків, де овочі продають без жодних документів про їхню якість та походження, муніципальна влада пообіцяла провести серію вуличних рейдів, які промовисто охрестили «Операція «Картопля».

Та рейдів нелегальні торговці не надто побоюються: побачивши учасників «облави», вони просто вантажать мішки з овочами до автопричепів і переїжджають до іншого району міста.

"Голос України"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів