Чому херсонські депутати їздили саме у Вінницю

А тому, що Вінниця – на першому місці у рейтингу українських міст за комфортністю проживання. А Херсон, на жаль, пасе задніх...Тож, депутати вирішили відвідати місто й набратись позитивного досвіду.

Вінниця поступово йшла до такого результату. Всі програми і проекти, які зараз успішно реалізуються у місті, були розпочаті ще 2006 року. Кожен депутат їхав з певною метою: вивчити те коло питань, з якими працюють у профільних комісіях рідного міста.

Одне з наболілих – благоустрій: у Херсоні роботи не початий край, а у Вінниці вирішують його комплексно при співфінансуванні самих городян.

„Жоден з напрямків з благоустрою міста не фінансується повністю з бюджету, жителі багатоквартирних будинків теж долучаються коштами. Це і солідарна відповідальність за стан міста, і водночас – контроль. У Вінниці немає розподілу: внутрішньобудинкові проїзди, ремонт дитячих майданчиків, встановлення лавок.

Все робиться у комплексі. Береться декілька багатоквартирних будинків і облаштовується територія з висадженням дерев та квітів. Також немає окремої програми вивезення старих дерев на полігон. Є цілісна – від висадки, поливу до утилізації. Я їхала туди, щоб побачити як працює подібна програма та перейняти цей досвід для Херсона", – розповіла депутат Херсонської міськради Олена Мазур в інтерв'ю місцевому телеканалу.

У Вінниці вже давно немає проблем, з якими живе наше місто. Немає амброзії, місто не розмальоване аматорами графіті, не існує боротьби з незаконно встановленими МАФами. Їх взагалі немає на вулицях і площах, а лише – на ринках.

„Якщо закінчився термін дії договору, то вінничани самі прибирають кіоск з земельної ділянки. Не те, що в нас – власники МАФів по закінченні строку не тільки його не прибирають, але й залучають громадські організації, наймають юристів і пікетують міськраду на захист своїх дій. У Вінниці ж – оплачують послуги зі знесення, прибирають кіоск, і ніхто не протестує. І це лише у поодиноких випадках. Більшість дотримується всіх договірних умов", – поділилась учасник делегації депутат Херсонської міськради Алла Беліченко.

Вінницькі колеги надали всю інформацію, що цікавила херсонців. Діяльність ЦНАП, робота електронного документообігу, програма „Безпечне місто", робота з бюджетом, який, до речі, приблизно такий же, як і у Херсоні, але зробити для міста вдається набагато більше.

„Дохідну частину контролює Департамент фінансів і дбає про її наповнення. За це цілком заслужено працівники отримують преміальні. Раціонально витрачаються і загальні кошти. Наприклад, не будуть робити капітальний ремонт дорожнього покриття, якщо під ним не замінені комунікації. Щоб не витрачати кошти двічі.

У Вінниці повністю відійшли від „ямкового" ремонту доріг, а роблять лише капітальний з гарантією на 8-10 років", – розповідає член постійної бюджетної комісії міськради Валерій Боржков, який цікавився у вінничан бюджетним плануванням.

З досвідом роботи міської ради та виконавчого комітету Вінниці, які працюють єдиною командою, всі учасники делегації познайомили і своїх колег.

"Депутати Вінницької міської ради разом з чиновниками, громадою повністю змінили якість послуг, які надають комунальники. Це досконалий механізм, спрямований захистити інтереси кожного городянина. Ми спілкувалися з жителями Вінниці, які позитивно сприймають зміни в місті, бо відчувають, що про них піклується влада, що їх життя змінюється на краще. Це кращий звіт про витрачені кошти з бюджету.

Мені приємно, що у херсонських депутатів теж є вже підготовлені проекти рішень для винесення на сесію міськради 20 жовтня, аби змінити реалії життя і в нашій громаді. Ми повинні більш ефективно витрачати бюджетні кошти, покращуючи інфраструктуру нашого міста", – підкреслила секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко.

Командна робота депутатів і органів виконавчої влади, з одного боку, та ставлення самих вінничан до рідного міста, з другого, дає такий результат.

Український Південь

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів