Херсонська бібліотека присвятила вечір Івану Котляревському

«Еней був парубок моторний, і хлопець хоть куди козак...». Ці рядки відомі, мабуть, кожному українцю ще зі школи.

175 років тому побачила світ завершена поема Івана Петровича Котляревського «Енеїда».

З цієї нагоди бібліотека провела вечір однієї книги – «Енеїди» – під назвою «Сміх Івана Котляревського» для студентів Херсонського політехнічного коледжу.

На заході пригадали біографію Івана Петровича та переглянули відео про будинок Котляревського.

Студенти дізналися історію написання і видання «Енеїди», досить складну та цікаву. Більше двох десятків років працював Іван Котляревський над поемою, а перша частина вийшла друком без згоди автора.

Учасники заходу переглянули буктрейлер до «Енеїди» та дізналися, чим відрізняється твір Котляревського від поеми Вергілія. По суті, крім імен героїв та основної нитки подій, від твору Вергілія нічого не залишилося, бо Котляревський переніс ці події на український ґрунт.

Національне забарвлення і співчуття до долі простого народу зумовили великий успіх «Енеїди» серед сучасників. За мотивами поеми були створені опери, оперети, мультфільми. Учасники заходу переглянули уривки з мультфільму «Енеїда» В. Дахна.

Також студенти взяли участь в інтерактиві – вони спробували пояснити значення фразеологізмів, вміщених у поемі «Енеїда».

Захід завершився неформальним спілкуванням.

Херсонська обласна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів