У Херсоні стартував лексикографічний флешмоб

Для кожної людини словник – це надійний помічник, довідник, який допоможе у складну мить установити істину.

Для філолога словник – незамінний супутник усього фахового життя, критерій визначення норми, неосяжний Всесвіт, у якому відображено найпотаємніші схованки душі народу.

Наше бурхливе сьогодення з неймовірним обсягом інформації потребує її впорядкування, класифікації, уніфікації, що й репрезентують словники.

Важливість їх існування, необхідність створення нових словників відповідно до потреб часу розуміють не лише фахівці лексикографії, а й кожна освічена людина. Саме тому в різних країнах люди віддають шану СЛОВНИКУ та його творцям.

Висловити таку повагу можна по-різному. Ми ж, бібліографи ХОУНБ імені Олеся Гончара, проявили її участю у першому лексикографічному флешмобі. І обрали для популяризації слово «КОЛЕЖАНКИ». Адже воно таке красиве, змістовне і до того ж, жіночого роду.

А ви бажаєте взяти участь у популяризації української продукції? А у вас є така нагода.

Головна мета флешмобу – пропагування української мови, привернення уваги людей до українського лексикону, заохочення населення до самоосвіти, розширення власного світогляду та збагачення словникового запасу, а також популяризація словникарської продукції Українського мовно-інформаціного фонду Національної академії наук України, в тому числі й електронної.

Умови участі:

– перейти за посиланням та обрати одне улюблене слово з електронного словника української мови;

– написати його на аркуші паперу;

– зробити фото або селфі з обраним словом;

– опублікувати фото зі словом на своїй сторінці у Facebook; обов'язково поставити відповідні позначки (хештеги) #Словники_України й #UA_Dictionaries ;

– за бажанням вказати країну та місто, де зроблене фото;

– у описі фото або в коментарях можна подати тлумачення вашого слова або розмістити посилання на словникову статтю із тлумаченням (http://services.ulif.org.ua/expl/ );

– за бажанням запросити до участі трьох друзів, передавши їм естафету;

– 20 вересня 2017 за допомогою електронного додатку буде обрано випадкових учасників, які 21 вересня на офіційних урочистостях з нагоди Свята українського словника отримають цінні призи (працівники УМІФу не беруть участі у розіграші цінних подарунків).

Долучайтесь до нашого флешмобу та запрошуйте друзів!

І пам'ятайте, що Вам не забракне слів навіть у найбільш хвилюючі моменти життя, якщо у вас є #Словники_України #UA_Dictionaries. #Словники_України #UA_Dictionaries.

Висловлюйте свої почуття українською!

Херсонська обласна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон