На Херсонщині проїзд в автобусах буде дорожчати

Перевізники Нової Каховки пропонують майже вдвічі підняти ціни на проїзд в приміських автобусах.

Масове обурення на призначені на незручне для багатьох 1 вересня громадські слухання з приводу підняття тарифів на проїзд у місцевих перевізників у Новій Каховці змусило міськраду перенести обговорення.

''Справді не була проведена необхідна робота: населення не поінформували щодо причин цього рішення, не оприлюднили відповідні розрахунки. Тож міський голова визнав підготовку до проведення слухань незадовільною.

Всі, хто до цього причетний, отримають відповідні дисциплінарні стягнення. В першу чергу, відповідальний за дане питання заступник міського голови Сергій Давидюк'', — за­значив перший заступник міського голови Леонід Чурсинов.

За його словами, ініціаторами проведення слухань стали комунальне підприємство ''Автоцентр'' і підприємець Віталій Перетятько, які здійснюють автобусні перевезення на території міської ради.

''Востаннє тарифи переглядалися 5 березня 2015 року і були встановлені на рівні нижче собівартості. З того часу значно зросли ціни на газ, дизпаливо, запчастини, витрати на технічне обслуговування, зарплати. Через це у перевізників склалася напружена ситуація, що може призвести до їх зупинки'', — додала начальник відділу галузей економіки Новокаховської міськради Тетяна Мандебура.

Вона зазначила, що ціни пропонується підняти майже вдвічі: з нинішніх 40 коп. за пасажирокілометр на приміських маршрутах до 75 копійок.

У разі цього квиток на проїзд до Райського з Нової Каховки коштуватиме 6 грн., до Тополівки і Дніпрян — 9,50 грн. (зараз — 5—6 грн.), до Корсунки, Нових Лагерів — 13 грн., дач у Корсунці, Піщаного — 17 грн., Маслівки і Обривки — 21 грн. ''Інші перевізники в нашому регіоні давно підняли ціни. Напри­клад, значно вище вони в Каховському і Бериславському районах'', — підсумувала вона.

Проведення громадських слухань з даного питання в Новій Каховці запропоновано відкласти на місяць. Водночас, як наголошують чиновники, остаточне рішення ухвалюватиме виконавчий комітет міськради. Крім того, ціни на проїзд у межах Нової Каховки, а також до Таврійська і Плодового переглядати зараз узагалі не будуть.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів