Скадовчани вступилися за земляка

Рідкісний, за нинішніх часів, випадок - люди вступилися за чиновника, якого звинувачують в отриманні хабара.Ця ситуація у Скадовську не схожа на звичайний кримінал...

Ще на початку серпня у пресі та на Інтернет - виданнях нашої області з'явилася інформація про те, що у Скадовську затримано посадовця одного з державних підприємств під час отримання хабара у розмірі 11 тисяч гривень.

Сільгоспвиробнику, в діяльності якого було виявлено порушення використання водних ресурсів, держслужбовець нібито пообіцяв вирішити питання про невжиття штрафних санкцій та надання дозволу для подальшого поливу земельної ділянки за певну грошову винагороду.

Після оприлюднення даної інформації у ЗМІ та поширення всіляких чуток серед скадовчан колектив Скадовського управління водного господарства вирішив не мовчати... Адже мова йде про честь, гідність та ділову репутацію їхнього керівника – Василя Пащенка.

Те, що сталося з начальником Скадовського УВГ, вони вважають підступною провокацією, аби усунути для когось «невгодного» своєю порядністю і принциповістю посадовця. Про це та інше підлеглі Василя Пащенка заявили цієї середи, 30 серпня, на зборах трудового колективу та первинної профспілкової організації працівників АПК.

В актовій залі Скадовського управління водного господарства, як-то кажуть у подібних ситуаціях, ніде було яблуку впасти. На початку зборів колективу було повідомлено, що Василя Пащенка було затримано 7 серпня 2017 року в порядку статті 208 Кримінально-процесуального кодексу України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 ст.368 Кримінального кодексу України – одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище.

Дана стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Ухвалою Херсонського міського суду начальнику Скадовського УВГ було обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, починаючи з 9 серпня. До цього Василь Пащенко на дві доби був затриманий у Херсонському СІЗО.

"Пащенко і хабар – це несумісне, – звернувся до учасників зборів головний інженер УВГ Олександр Сендецький під час обговорення ситуації, що склалася навколо Скадовського управління водного господарства. – Василь Сергійович прийшов до нашого колективу 26 років тому. Після закінчення Херсонського сільськосподарського інституту він був призначений інженером-гідротехніком на першій експлуатаційній дільниці.

Потім його було переведено на другу дільницю, і там він вже проявив неординарні організаторські здібності, високий професіоналізм та був призначений начальником діль-ниці. А з 2013 року Василь Сергійович Пащенко був призначений начальником Скадовського УВГ. Ми його дуже добре знаємо як чесну, сумлінну людину.

Свій робочий день в управлінні Василь Сергійович завжди незмінно починав з того, що заходив до кожного кабінету і дізнавався у працівників, які на сьогодні є питання. У нього ніколи не було формального підходу до роботи, на кшталт: «Ми подумаємо...». Він оперативно приймав рішення на користь управління і колективу, який тут працює.

Коли одного робочого дня до управління «залетіли» правоохоронці і в стінах підприємства прозвучало слово «хабар», колектив до останнього думав, що це якесь непорозуміння. Адже після того, як фахівці підприємства виявили на сільгоспугіддях, які розташовані на території Олександрівської сільської ради, факт незаконного користування водою, було докладено чимало зусиль для того, щоб сільгоспвиробник все ж таки заплатив за водний ресурс...".

За словами Олександра Сендецького, підприємець не був готовий надати повний пакет документів та оформити на себе водокористування. Коли ж рішення цього питання в правовому полі все ж таки було знайдено, представник агровиробника привіз кошти для сплати за воду.

10 тисяч гривень він заніс до кабінету відділу економіки управління і поклав на робочий стіл головного економіста, яка, окрім своїх безпосередніх обов'язків, у позаробочий час надавала бухгалтерські послуги фермерському господарству. У той час, коли вона збиралася оформити ці кошти за призначенням, у стінах управління, наче грім серед ясного неба, пролунало «Хабар...»! Що було далі, вже всі знають.

Колектив управління водного господарства впевнений, що ця справа є нічим іншим, як підлою провокацію, чиїмось злим наміром по відношенню до їх керівника. Тим більше, як з'ясували працівники, за земельною ділянкою, де й було виявлено факт незаконного водокористування, нібито стоїть впливовий високопосадовець, який чи то «кришує» дані землі, чи то в кінцевому рахунку й отримує дохід від агровиробництва.

Аби захистити чесне ім'я свого начальника Василя Пащенка, трудовий колектив Скадовського УВГ одноголосно прийняв рішення проводити мирні акції на його підтримку (заходи буде погоджено з місцевою владою, а про термін і час повідомлено додатково).

Також за результатами зборів вирішено надіслати голові Херсонської обласної державної адміністрації Андрію Гордєєву, народному депутату України Федору Негою, прокурору Херсонської області Віталію Тригубенку, голові Державного агентства водних ресурсів України Ірині Овчаренко та начальнику Херсонського управління водних ресурсів Ігорю Андрієнку клопотання.

У ньому трудовий колектив Скадовського управління водного господарства висловлює свою стурбованість і просить даних високопосадовців об'єктивно та неупереджено розібратися в ситуації, що склалася навколо начальника управління Василя Пащенка.

До речі, у цій ситуації колектив вже заручився підтримкою місцевих сільгоспвиробників та своїх колег по агропромисловій галузі. На захист честі Василя Пащенка стала районна профспілка працівників АПК, від імені якої виступила голова організації Людмила Домбровська, та депутати районної ради – заступник голови райради Микола Шепель, у минулому керівник сільгосппідприємства з 17-річним стажем, Віталій Соценко, голова асоціації фермерів Скадовського району, та Павло Маркобок, голова фермерського господарства.

Микола Шепель виступив з ініціативою створення тимчасової депутатської комісії, яка виїде на дане поле і вивчить ситуацію додатково. Також на підтримку Василя Пащенка стали Ігор Носов, директор ТОВ «Рис України», депутат Каланчацької районної ради, Олександр Загайкан, представник СТОВ «Більшовик» зі Скадовського району, та інші агровиробники. Вони також висловили готовність долучитися до мирних акцій, які будуть проводитися на підтримку Василя Пащенка.

Тетяна ПІДГОРОДЕЦЬКА
Фото автора.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів