Співаковський: Без молоді через 10-15 років Херсонщина виглядатиме, як село

Без освічених людей ми не побудуємо інноваційну економіку, - з такими словами сьогодні, 30 серпня, народний депутат Олександр Співаковський звернувся до представників місцевих громад на колегії Херсонської облдержадміністрації

Одне з перших питань, яке розглядалось на колегії - "Про стан готовності навчальних закладів області до роботи у новому 2017/2018 навчальному році та опалювальному періоді". На сьогодні держава вже надала Херсонщині кошти, щоб розрахуватися з боргами по субсидіях. Тримаю це питання і надалі на контролі, як обіцяв.

За підсумками вступної кампанії лише 25 % випускників залишилось в рідному краї. Без молоді через 10-15 років наша область виглядатиме, як село. Херсонщина цього року почала втілювати єдину в Україні Програму збереження людського капіталу. Але цифри по залученню молоді бажають бути кращими.

В умовах децентралізації влади місцеві громади можуть безпосередньо впливати на те, аби на селі був вчитель математики або фізики. Це може забезпечити спільне фінансування області, району та конкретної громади.

Важливо, аби в регіоні реально працювали й інші програми, наприклад, житлового забезпечення, культурного дозвілля, розвитку інфраструктури. Бо як бути без доріг? Де повинен жити молодий спеціаліст, аби він пов'язав своє майбутнє з тією або іншою територією?

Важливе питання і контролю якості освіти. З прийняттям нового Закону України "Про освіту" ми надамо місцевим громадам більше самостійності у визначенні освітньої політики, більше автономії отримає вчитель, але у нього повинні бути і високий рівень професійної компетентності.

Відповідно зросте зарплата вчителя. Побудова інноваційної економіки на території Херсонської області та інвестиційна привабливість регіону визначається рівнем освіти, - впевнений Олександр Співаковський

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон