Херсонська «Вишивана історія»: Марина Савченко

Інтернет - видання «Херсонці» розпочинає цикл публікацій по матеріалам фото-проекту «Вишивані історії».Перша історія відомої херсонської журналістки, власного кореспонденту «Телеканалу новин 24» Марини Савченко:

...Завжди мріяла про вишиванку, але так склалося, що мрія моя збулася зовсім недавно. От хотілося не просто сорочку таку, щоб ні в кого не було, примхливість же бо в крові кожної українки, а хотілося чогось такого, щоб для тебе особисто було більшим, ніж вишиванка.

Шукаючи у багатьох крамницях цю саму річ, я шукала теплоту, от таку, яка, знаєте, буває в рідному селі, коли ненька, тричі перехрестивши, проводжає тебе в далеку дорогу, шукала річ, яка захищатиме від всього лихого, і пасує навіть не обличчю чи статурі, просто вона за характером – твоя!

Свою сорочку-мрію впізнала із сотень, без сумніву, неймовірно красивих вишиванок. Вона терпляче чекала на мене на Косівському ярмарку, це така відома на всю Україну місцина в Івано-Франківській області, де продають шедеври народних майстрів. І треба ж було так статися, щоб доля у робочих справах закинула мене саме на Прикарпаття - чудовий край, в який не закохатися з першого погляду не можливо!

Допомогти обрати вишиванку мені намагалася колега, їй, до речі, подобалися, може й з більш багатшим візерунком сорочки, але все було марно – бо пройшовши увесь ярмарок, повернулися ми туди, де в душу мою запала вона, з високими манжетами, веселковою палітрою на орнаменті, чисто гуцульському, як згодом дізналася в місцевому музеї народного мистецтва. Заквітчані ромби, вишиті хрестиком – в них ніби переплелися дух Карпат і завзята вдача горян.

А мені ж самій це таке близьке: знаю, що пращури бури із лемків – жили у гірських селах і, за словами бабусі, дуже вже схожа я на той рід, і зовні, і характером. Отак відшукала я свою вишиванку, яку як одягла, то наче на мені вона й була.

І ви свою шукайте – українське серце підкаже...

Марина САВЧЕНКО,
журналіст, власний кореспондент
«Телеканалу новин 24»

P.S. Прочитати всі «Вишивані історії», а також переглянути світлини яскравого проекту можна на сайті Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова або на блозі відділу мистецтв даної бібліотеки.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон