В Херсоні випустили унікальну продукцію світового масштабу

Підприємство «Херсонський завод суднового обладнання та арматури» («Судмаш») півтора роки тому стало належати Державному концерну «Укроборонпром».

Починаючи з 2011 підприємство фактично знаходилося у простої, саме тоді з його цехів востаннє вийшла готова продукція.

Та, починаючи з 2016-го року, тут активно взялися відроджувати виробництво: колектив з 50 працівників спроектував і виготовив автопідйомник який дає можливість працювати на висоті у 32 метри з урахуванням світових стандартів. А в останні чотири місяці на заводі створено власне конструкторське бюро, до якого увійшли молоді інженери – випускники херсонських вишів.

Вчора, 22 серпня завод, який раніше спеціалізувався виключно на виготовленні продукції для суднобудування, презентував свій принципово новий виріб – спеціальну техніку для Державної служби України з надзвичайних ситуацій, а також для комунальних служб – підйомник, який є вкрай необхідним для гасіння пожежі та проведення рятувальних робіт людей, які мешкають у багатоповерхівках.

Така пожежна техніка є унікальною для України, а у світі її випускає всього кілька країн.

Машина, її технічна назва – «Автомобільний пожежний гідравлічний підйомник» (АПГП – 30), дозволяє гасити полум'я та рятувати людей з останнього поверху стандартної панельної 9-поверхівки, на висоті у 32 метри.

Реaлізaція проекту, який виготовлено для підрозділу ДCНC України, який базується у Лугaнcькій облacті, загальною вартістю 5,5 млн. грн, є важливим кроком у напрямку відновлення виробництва і повернення слави заводу, про який останнім часом забули.

Як кажуть на заводі другий 40-метровий підйомники буде виготовлено для херсонського управління ДСНС. Випуск 42-метрового підйомника для наших рятувальників запланований на весну наступного року – Херсонські депутати підтримали закупівлю вишки для гасіння пожеж у висотках, і проголосували за виділення коштів.

„Депутати проголосували за те, щоб Херсон і область мали життєву необхідну техніку. І завдяки вашій праці вона нарешті з'явиться у нашому місті. З іншого боку, стабільна робота підприємства дає впевненість у завтрашньому дні родинам херсонців. Хочу подякувати колективу заводу від всього депутатського корпусу та міського голови", – сказала секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко.

Керівник «Судмашу» повідомив, що підприємство має портфель замовлень на весь 2018 рік. У планах – випуск серійних 18-метрових автопідйомників для потреб комунальних підприємств та служб ДСНС і розробка підйомника який би міг підійматись на висоту 50 метрів. Для цього потрібно освоювати нові технології з використанням надміцної сталі.

А вже у найближчі тижні на заводі очікують «заморських гостей» - делегацію іноземних замовників, які вже зацікавились тими можливостями, які пропонує Херсонський «Судмаш».

Слід зазначити, що на виробництві не зупинилися на цій моделі і сьогодні тут розроблять більш складну техніку, за допомогою якої можна успішно боротися з вогнем у сучасних 20-поверхових і навіть більшої висотності будівлях.

Запуск проекту дало можливість розглядати підприємство як потенційний «інвестиційний майданчик», і вже найближчим часом його презентують під час міжнародного інвестиційного форуму «Тaврійcькі горизонти».

Як було зазначено під час урочистостей з нагоди випуску першого підйомника – вже зараз ведуться попередні переговори з іноземним інвестором який хоче у цехах заводу розмістити певне виробництво.

Під час заходу так само відзначалося, що в останній час на заводі займаються питаннями розробки тa нaлaгодження серійного виробництва гідроциліндрів для бронетехніки. У цьому напрямку підприємство веде злагоджену роботу з провідними бронетaнковими підприємcтвaми «Укроборонпрому», а саме: Житомирcьким, Миколaївcьким тa Київcькими бронетaнковими зaводaми, a тaкож з «Зaводом ім. Мaлишевa».

«Прецедент в чому? Протягом 5 років завод простоював, а зараз всі механізми автовишки розроблені і виготовлені херсонцями.

Створене власне КБ, яке може оперативно реагувати на замовлення.

У цехах заводу у кооперації з «Палладою» вже виготовляється 42-метрова вишка на замовлення МНС Херсонської області. Очікують техніку також структури в Івано-Франківській та Ровенській областях», – заявив генеральний директор ДК «Укроборонпром» Роман РОМАНОВ.

Сергій ОСОЛОДКІН

За матеріалами ""Український Південь"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон