У Каховці дітей не пускатимуть до дитсадків?

З вини депутатів своєї селищної ради не допущеними до дошкільних навчальних за­кладів сусідньої Каховки уже з 1 вересня можуть залишитися десятки дітей з Любимівки Каховського району.

Їхніх батьків вже попередили про це, і 4 серп­ня вони прийшли до селищної ради висловити своє обурення. Хоча про цю ситуацію багато разів повідомляли місцевих депутатів.

«Дійсно, з 1 вересня ми припиняємо прийом дітей з Любимівки, а також Василівки і Малокаховки. Ми попереджали про це багато разів відповідні громади, пропонували варіанти вирішення ситуації, проте ніякої реакції так і не дочекалися», — констатує начальник відділу освіти Каховської міськради Михайло Гончар.

Загалом до дитсадків міста ходять близько 100 дітей з сусідніх населених пунктів ра­йону. Переважно це жителі Любимівки. Адже в цьому селищі працюють лише 2 невеличкі дитсадки, що не задовольняють потреби місцевого населення.

І на сесіях селищної ради, і на сесіях Каховської районної ради не раз порушували питання про необхідність виділення коштів із місцевих бюджетів для співфінансування на утримання і харчування дітей в дошкільних закладах міста.

«Ми щорічно направляли також відповідні листи до органів місцевого самоврядування. Справа в тому, що після бюджетних реформ і децентралізації місцеві громади стали значно заможніші. У них уже є кошти для вирішення даної проблеми. Водночас Державна аудиторська служба нещодавно вказала нам на нецільове використання коштів міського бюджету на утримання дітей з району.

Загалом протягом 2013—2017 років вона нарахувала нецільового використання розміром близько 0,5 млн. грн. Тому ми запропонували Любимівській селищній раді виділити 100 тисяч гривень — цього вистачило б на утримання їхніх дітей в наших дитсадках протягом року. Незважаючи на те, що дана сума покриває лише 10% від реальних витрат, селищна рада ''мала'' місцевих дітей на увазі», — додав Михайло Гончар.

За його словами, діти стали заручниками незрозумілої позиції любимівських депутатів: «Ми обома руками за те, щоб вони продовжували ходити в каховські дитсадки, — підкреслив він. - Та й 100 тисяч гривень — не така вже непідйомна для зовсім не бідної селищної ради сума. Тим більше, що на будівництво нового дитсадка довелося б ви­тратити значно більше».

Олег БАТУРІН
«Новий День»

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон