Обласна медична програма працює на Херсонщині

В рамках програми "Наближення якісної діагностики до населення області" фахівці Херсонського обласного онкологічного диспансеру з 31 липня по 4 серпняпоточного року працювали у Великолепетиському районі.

Медичними працівниками Великолепетиської центральної районної лікарні та Великолепетиського Центру Первинної Медико-Санітарної Допомоги напередодні приїзду онкологів була проведена велика підготовча робота. Анкетуванням було охоплено більше двох тисяч мешканців району, сформовані групи ризику для проходження онкоогляду.

Онкохірург, онкоуролог та онкогінеколог за тиждень оглянули 881 мешканця Великолепетисього району. Допомога кваліфікованих фахівців була доступна і для мешканців найвіддаленіших сіл. Завдяки підтримці голови Великолепетиської районної державної адміністрації та сільських голів с.Катеринівка, с.Миколаївка та с.Демидівка було здійснено підвіз населення до амбулаторій с.Рубанівки та с.Малої Лепетихи.

Серед оглянутого населення було виявлено 2 випадки захворювання на рак молочної залози, 4 випадки захворювання на рак жіночої статевої сфери, 2 випадки захворювання на рак передміхурової залози.

Крім того, у 9 мешканців району при огляді виявлені зміни, підозрілі на онкологічні захворювання: 4 випадки підозри на злоякісні новоутворення шкіри, 2 випадки підозри на рак легень, по 1 випадку підозри на рак стравоходу та рак прямої кишки, 1 випадок підозри на лімфому.

Окрім онкологічної патології фахівці закладу виявили більше 60 осіб з передпухлинними захворюваннями, що потребують лікування, та 4 осіб направили у обласну клінічну лікарню для лікування за неонкологічним профілем.

639 мешканців Великолепетиського району здали кров на встановлення рівня онкомаркерів, так, серед 489 жінок, що здали кров на СА-125, виявлено 9 жінок, що потребують подальшого поглибленого дообстеження, а серед 150 чоловіків, що здали кров на ПСА, у 11 чоловіків є вірогідність недіагностованого раніше раку передміхурової залози.

Серед 98 аналізів калу на приховану кров позитивних проб не було виявлено. Цитологічне обстеження жінок виявило 1 рак шийки матки та 3 випадки передпухлинних захворювань.

В рамках виїзної роботи фахівцями Херсонського обласного онкологічного диспансеру проводиться робота навчальна та санітарно-просвітницька. На зустрічі із колегами-лікарями та медичними сестрами обговорювалися питання ранньої діагности онкологічних захворювань, а також переваги та недоліки онкологічної служби у Великолепетиському районі.

За матеріалами Херсонського обласного онкологічного диспансеру

P.S. Вже 14 серпня бригада онкологів вирушить до Нововоронцовки. Вчасно проходьте профілактичні огляди та будьте здоровими!

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон