Співаковський повідомив історичну новину

Міністерство культури України внесло башту Вітовта до проекту постанови Уряду щодо статусу об'єкту культурної спадщини, - повідомив народний депутат України, Перший заступник Голови Комітету з питань науки та освіти Олександр Співаковський.

«Башта Вітовта отримала шанс на спасіння! У відповідь на моє прохання, Міністерство культури України вже внесло цю цінну історичну пам'ятку часів литовської доби до проекту постанови Кабінету Міністрів України про надання їй статусу об'єкту культурної спадщини національного значення. Тож тепер з нетерпінням чекаємо рішення Уряду», – відзначив Співаковський.

Він також зазначив, що проект відповідної постанови Уряду про занесення об'єктів культурної спадщини до Реєстру за категорію національного значення вже підготовлений, і Дозорна (оглядова) башта, яка знаходиться у селищі Веселе Бериславського району Херсонської області, до нього увійшла.

«Проект постанови буде поданий до Кабінету Міністрів України вже найближчим часом, відповідно до регламентних вимог», – додав Олександр Співаковський.

P.S. Нагадаємо, згадана башта побудована у XIV столітті і є єдиною збереженою оборонною спорудою часів литовської доби на території Херсонської області. Наприкінці XIX ст. була переобладнана під водонапірну, в цій якості вежа використовувалася аж до побудови Каховської ГЕС, після чого її було покинуто.

Нещодавно башта Вітовта була визнана фахівцями цінною історичною пам'яткою, яка потребує ретельного дослідження, остаточної ідентифікації і паспортизації. Однак, з огляду на плани побудови другої черги Каховської ГЕС, виникла реальна загроза її втрати.

Надання Дозорній башті XIV століття статусу об'єкту культурної спадщини національного значення дозволить зберегти цінну історичну пам'ятку і відкрити доступ до неї вчених і туристів.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон