Медична програма Херсонської облради в дії

Медики Херсонщини продовжують впроваджувати у життя обласну програму «Наближення якісної діагностики до населення області».Наприкінці липня бригада фахівців обласного онкологічного диспансеру працювала у Високопільському районі.

Три дні онкохірург, онкогінеколог та онкоуролог вели прийом на базі Високопільської центральної районної лікарні. Два дні були присвячені виїздам до віддалених сіл, онкологи оглядали населення у Кочубеївській та Архангельській амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини.

За тиждень було оглянуто 675 мешканців Високопільського району. При клінічному огляді були виявлені 4 випадки захворювання на злоякісні новоутворення: 1 випадок захворювання на рак шлунку, 1 – рак прямої кишки, 1 – рак молочної залози та 1 випадок раку шкіри.

Крім того, було виявлено 25 випадків підозри на злоякісні новоутворення, що потребували поглибленого обстеження в умовах Херсонського обласного онкологічного диспансеру.

Частіше зустрічалися новоутворення шкіри – 12 випадків, новоутворення передміхурової залози – 3 випадки, новоутворення молочної залози – 3 випадки, новоутворення шлунково-кишкового тракту – 4 випадки, новоутворення шийки матки – 1 випадок, новоутворення легенів та м'яких тканин – по 1 випадку.

Як відомо, клінічний огляд – перший обов'язковий крок у ранньому виявленні злоякісних новоутворень. Наступні етапи обстеження включають лабораторні тести, які жителі Високопільського району також мали змогу пройти, не виїжджаючи до Херсону.

Так, 124 чоловіки здали кров на визначення рівня простат-специфічного антигену (ПСА), з них виявлено 7 випадків підозри на рак простати. 394 жінки здали кров на визначення рівня онкомаркеру СА-125, з них виявлено 6 випадків підозри на рак яєчників.

Традиційними для виїзної роботи є і зустрічі із медичним персоналом лікарень. У Високопільському районі фахівці ділилися досвідом, проводили тренінги та читали лекції з питань профілактики та ранньої діагностики онкологічних захворювань.

За матеріалами Херсонського обласного онкологічного диспансеру

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон