Андрій Гордєєв взяв будівництво сміттєпереробного заводу під свій контроль

Сьогодні, 20 липня, в залі засідань Херсонської обласної державної адміністрації відбулося продовження «круглого столу» на тему:«Проблема херсонського сміттєзвалища. Причини, прогнози, шляхи розв'язання», яке почалося ще 12 липня.

У заході взяли участь голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв, його заступник Євген Рищук, директор Департаменту екології та природних ресурсів Юрій Попутько, начальник Державної екологічної інспекції у Херсонській області Устин Мальцев, громадські діячі та небайдужі херсонці.

У ході обговорення свої пропозиції щодо будівництва, технологій та умов інвестування смєттєпереробного заводу презентували представники двох компаній Анатолій Сторожук «Hurst Boiler and Welding Company, Inc.» та Микола Криворучко «КепиталсСтройГруп».

Hurst Boiler and Welding Company, Inc. – американська компанія, яка виготовляє парові котли для виробництва електроенергії, в якості палива яких використовується біомаса (органічна складова твердих побутових відходів). Анатолій Сторожук підкреслив, що при такій утилізації немає шкідливих викидів діоксиду, а також сміття проходить первинне відсортування.

За словами представника компанії «КепиталсСтройГруп» Миколи Криворучка, Китайський інвестиційний фонд готовий профінансувати будівництво сміттєпреробного заводу в Херсоні та гарантує його екологічну чистоту.

Голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв прокоментував: «Нашим завданням є відпрацювання технологій, умов фінансування та кількість сміття, яку можна переробити. Окрім цього ми будемо віддавати перевагу тим технологіям, за яких утилізація сміття не буде супроводжуватись шкідливими викидами в атмосферу. Тим паче, що на сьогодні існують технології із термічною обробкою, але без спалювання».

До того ж очільник області додав, що вже обрано декілька ділянок, промо-зон для будівництва даного заводу, навіть Херсонську ТЕЦ з її комунікаціями, розглядають, щоб перепрофілювати під сміттєпереробний завод.

За словами Андрія Гордєєва спільно з міською владою протягом двох місяців буде прийнято остаточне рішення щодо будівництва сміттєпреробного заводу на Херсонщині.

Після «круглого столу» очільник області разом з потенційними інвесторами вже у своєму кабінеті продовжив обговорення та детальний розгляд їх проектів.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів