Херсонським батькам про закордонний паспорт для дитини

Міграційна служба Херсонщини радить батькам завчасно подбати про документування дітей закордонним паспортом.

Оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна від народження.

Особам віком до 16 років документ видається строком на 4 роки, після досягнення 16 річного віку – на 10 років.

Оформлення закордонного паспорта здійснюється в територіальних підрозділах міграційної служби незалежно від місця реєстрації особи, тобто в будь-якому зручному відділенні, який надає відповідну адміністративну послугу.

Дітям до 16 років послуга надається на підставі заяви одного з батьків (законних представників), після досягнення 16 річного віку особи подають заяву самостійно.

При оформленні біометричного документа на електронний чіп вносяться біометричні дані - відцифрований образ обличчя особи, відцифрований підпис особи (з 14 років) та відцифровані відбитки пальців рук (здійснюється з 12 річного віку).

Оформити закордонний паспорт дитині має право один із батьків, згода другого з батьків в даному випадку не потрібна.

Для отримання послуги подаються наступні документи:

1) паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку та проживає в Україні);

2) свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави, - у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 14-річного віку. Якщо батьки або один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (у разі оформлення вперше паспорта для виїзду за кордон із застосуванням засобів Реєстру);

3) документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, - у разі подання документів законним представником, крім випадків, коли законним представником є один із батьків;

4) документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати;

5) у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, може бути подано одну якісну, професійну кольорову фотокартку розміром 10-15 сантиметрів.

Фотокартка повинна відповідати вимогам Міжнародної організації цивільної авіації (IКAO) Doc 9303: дитина на фотокартці повинна бути зображена одна, спинка стільця чи іграшка не повинні бути видні, дитина має дивитись на камеру нейтральним виразом обличчя та закритим ротом, обличчя повинне займати 70-80% вертикального розміру знімка.

Для забезпечення високої якості фотозображення, для дітей, які досягли 5 річного віку рекомендовано перевагу надавати фотографуванню в територіальних підрозділах міграційної служби.

Вартість закордонного паспорта становить 557 грн. 32 коп.(не пізніше 20 робочих днів) . У випадку термінового оформлення (не пізніше 7 робочих днів) вартість – 810 грн. 32 коп.

Іоанна ЄВИЧ
Головний спеціаліст по зв'язкам з громадськістю
та ЗМІ УДМС України в Херсонській області

P.S. Наразі, через поєднання двох факторів - сезонне зростання попиту та ажіотаж, пов'язаний із запровадженням безвізового режиму України з ЄС значно збільшилась кількість заяв на оформлення закордонного паспорта.

Управління міграційної служби Херсонщини радить громадянам, які не планують здійснювати термінових поїздок за кордон, не створювати ажіотажу та деякий час зачекати аби оформити документ в комфортних умовах.

Нагадуємо, що закордонний паспорт старого зразка є чинним до закінчення терміну його дії та у разі наявності в ньому діючої візи надає право подорожувати країнами ЄС без віз.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів