Німці Херсона до 500 річчя Реформації

Вчора, 18 липня, Херсонський міський центр німецької культури провів в обласному краєзнавчому музеї презентацію картин та фотографій сучасних художників - етнічних німців за походженням з нагоди 500 річчя Реформації.

Увазі присутніх були представлені роботи Гаррі Руффа (у минулому році його виставка успішно пройшла в посольстві України в Германії) та Тетяни Юшко, присвячені лютеранським храмам півдня України.

В експозиції виставки перебувала також і картина лютеранської кірхи в с.Зміївка, Бериславського району Херсонської області, яка збереглася до теперішнього часу.

Під час заходу перед присутніми виступила керівник Херсонського міського центру німецької культури Лариса Дворникова та пастор Української Лютеранської церкви Сергій Сомін.

Виступаючі зробили короткий екскурс в історію Реформації та розповіли про Мартіна Лютера, чиї ідеї 500 років тому сколихнули та безповоротно змінили духовне життя християнського світу.

В очах Господа духовенство та миряни рівні, стверджував Лютер. Кожному має бути забезпечений рівний доступ до милості Бога. Лютер переклав Біблію на німецьку мову, започаткував традицію залучення прихожан до релігійних співів у кірхах. На думку Лютера кожний прихожанин має отримати можливість поклонятися Богові через музику...

Пастор Української Лютеранської церкви Сергій Сомін відзначив, що 95 тез Лютера перетворили християнський світ. Слово Боже стало доступне простим людям, а віра визнана єдиним можливим засобом спасіння.

Захід відвідали активісти Херсонського обласного польського товариства «Полонія», лідер ромської громади Юрій Іваненко, Болгари Херсона, а також представники інших громадських організацій.

Георгій БЯНОВ
«Таврійський діалог»

P.S. У Херсоні Лютеранський собор знаходився за адресою вул. Лютеранська 2 (перехрестя Ушакова - Суворова – Лютеранської; наразі в будівлі розташований «Beer house»). В 20-х рр. богослужіння припинилися.

В будівлі розташувався лінійний відділ водного транспорту Нижньодніпровсько-бузького пароплавства та міський відділ НКВС, а в 1940 – міський відділ міліції. Після війни собор зруйнували.

В 1955 р. на його місці був побудований чотирьохповерховий житловий дім. При будівництві за свідченнями представників німецького центру культури використовувалось каміння з лютеранського собору.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів