Андрій Гордєєв: "Власними силами та з Божою поміччю відбудуємо храм"

«Власними силами та з Божою поміччю відбудуємо храм». Цими словами минулого року голова Херсонської облдержадміністраціїАндрій Гордєєв заклав капсулу у майже зруйнованому храмі Петра Калнишевського, що у Геройському Голопристанського району.

Благу мету очільника області підримують і місцева громада, і небайдужі меценати. У День Петра і Павла у храмі вже відбулася друга за рахунком літургія.

Жителька села Геройське Любов Войтик-Миронюк розповіла про історію створення:

«Храм на честь святого праведного Петра Калнишевського побудований 1898 році місцевим поміщиком Григорієм Капустою, глибоко віруючою людиною».

Оскільки село розташоване на узбережжі лиману, проект будівництва розробляли довго, щоб будівля не просіла на вологому грунті і служила прихожанам роками. Але стіни стоять уже майже 120 років і не пошкоджені вологою та часом, а фундамент міцний та рівний.

Храм, який вистояв війну, не зміг витримати антирелігійної кампанії радянської влади і з 60-х років ХХ століття приміщення церкви слугувало і шкільною майстернею, і спорт.залою, і паперовим складом місцевого солевидобувного підприємства. Останній спричинив велику пожежу і будівля церкви стала непридатною для експлуатування.

Будівельні роботи тривають уже рік. Працює місцевий священик Андрій разом зі своїм прихожанином. Від сторонньої допомоги відмовляється, мовляв, ставлення не те:

«Я споруджую храм, а будівельники просто зароблятимуть гроші. Жителі Геройського у вільний час, звичайно, допомагають нам. Розуміють, що це не звичайне місце, а намолене».

На отримані від меценатів кошти зодчі купують усі необхідні матеріали: деревину, інструменти, спеціальні водонепроникні покриття для даху тощо. Планується, що на осінь церква вже стоятиме з новими вікнами й дверима.

На важливості відбудови храму наголошує і сільський голова Геройського Віра Ципцук. Вона впевнена, що разом з ним відродиться і село.

Увага влади до церкви є увагою до духовного життя громадян, адже святі заповіти – це перш за все морально-етичні догми, а храм – це скарбниця благодаті. І дуже добре, що є люди, не байдужі до розбудови святих місць.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів