У Херсоні пройшли урочистості з нагоди Дня Конституції України

Сьогодні для нас, українців, одне з найголовніших державних свят – День Конституції.

21 рік тому, у червні 1996 року, депутати Верховної Ради ухвалили головний закон нашої держави. Це сталося на п'ятий рік після проголошення незалежності.

Херсонці теж долучилися до святкувань цієї історичної події.

О 9:00, у сквері ім. Тараса Шевченка, відбувся урочистий мітинг на честь Дня Конституції України. Біля погруддя Кобзаря зібралося чимало мешканців нашого міста. Також були присутні представники влади, військові, учасники АТО, рятувальники та представники ЗМІ.

Захід розпочався чудовим виконанням пісні «Ми Україна» вокальним гуртом «General voice».

Першим привітав херсонців зі святом голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв: «Перша Конституція України, за історичними свідченнями, писалася саме на Херсонщині, на Кам'янській Січі. Згідно цього документу, обмежувалися права гетьманів на користь козацької громади. Це була перша спроба домовитися між собою про суспільній устрій в тій козацькій общині. Не кожний народ має свою державу. Мати свою державу – це вища форма еволюції народу. Тільки той народ, який має свою мову, свою територію, який має свої інститути, захищає свої кордони, має свою державу. І це все прописується в Конституції. Сьогодні кожен з вас виконує свою роль в захисті цієї Конституції, у її визнанні».

Разом з головою Всеукраїнської спілки учасників бойових дій в АТО Максимом Бервіновим, Андрій Гордєєв нагородив нагрудними знаками за оборону Донецького аеропорту військових.

Звернувся до всіх присутніх і голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер: «Вітаю нас усіх зі святом. Треба всім ще навчитися виконувати Конституцію – кожній людині, владі. От тоді ми будемо надійною, сильною і міцною державою, якою ми будемо пишатися».

Була присутня на заході і начальник управління соціальної політики Херсонської міської ради та в.о. заступника мера Херсона Олена Рузгіс. «Захист і безпека визнаються в Україні найважливішою соціальною цінністю. Я бажаю всім, щоб це право, закріплене в Конституції, ви відчували кожен день. Зі святом вас!», - поздоровила херсонців Олена Рузгіс.

Також вона вручила школярам, яким вже виповнилося шістнадцять років, їх перші паспорти.

Прийшов привітати з державним святом мешканців нашого міста народний депутат України Олександр Співаковський: «Пройшло 300 років перш, ніж документ Пилипа Орлика, перетворився на Конституцію України. Це великий момент 96-ого року, коли всі зрозуміли, що Україна була, є і буде. Конституція робить нашу державу соборною, єдиною.

Так, шлях, яким йде Україна, дуже складний. Шлях демократії дуже непростий. Ключовою цінністю України є свободи людей, захист свободи людей. Я дуже сподіваюсь, що Конституція України, яку ми отримали в 96-ому році, буде завжди визначати подальшу долю нашої країни».

Завершився урочистий мітинг покладанням квітів до погруддя Тараса Шевченка, який став головним символом боротьби за незалежність, суверенність України, яка тепер визначається головним законом нашої держави – Конституцією.

Наталія РОЖКОВАН, фото автора

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів