Домовитися на Херсонщині не вдається

На Херсонщині одразу кілька новостворених об'єднань територіальних громад через правову колізію ніяк не можуть поділити соціально значимі об'єкти із районною владою.

Конфлікт стався у Каховському районі, де Зеленопільська й Тавричанська ОТГ із населенням понад десять тисяч чоловік ніяк не можуть отримати права на будівлі медичних, навчальних та спортивних закладів, що розташовані у їхніх селах.

— У комунальній власності району перебувають наш ФАП, школа, трубопроводи зрошення й дощувальні машини. З січня нинішнього року двічі зверталися до районної ради із проханням передати це майно у власність громади. Це питання розглянули на сесії, але на підтримку проголосували тільки третина депутатів. Нам пояснили, що немає затвердженого порядку передачі об'єктів у власність об'єднаних територіальних громад, й порекомендували звернутися за роз'ясненням до Мінрегіонрозвитку України та Херсонської облдержадміністрації. Але звідти відповідають: це питання у компетенції громад, а не виконавчої влади, — обурюється голова Тавричанської ОТГ Юрій Гречка.

— Нам пропонують взяти майно в оренду за символічну одну гривню на рік. Але чому маємо орендувати те, що за законом має належати громаді? — здивована голова Зеленопільської ОТГ Галина Лобунько. — Проте дахи шкіл у селах нашої об'єднаної громади потребують термінового ремонту. Грошей на це з районного бюджету не перераховують, а зі скарбнички ОТГ на ремонт комунальної власності району їх виділяти Бюджетний кодекс не дозволяє.

Але представники районного самоврядування знизують плечима: мовляв, повноважень не вистачає.

— У законі про об'єднані територіальні громади порядок передачі майна з комунальної власності до районів чітко не прописано, — пояснює депутат Каховської райради і голова райдержадміністрації Валерій Салтиков.

Протягом останнього часу на Херсонщині створили десятки об'єднань територіальних громад. Але в більшості з них подібних проблем не виникло, оскільки «соціалку» з комунальної власності районів селам встигли передати ще до створення ОТГ.

А от сільради в Тавричанці та Зеленопіллі з районними чиновниками вчасно не домовилися, бо одні зволікали із передачею власності, а інші сумнівалися, чи варто її приймати. От і дотягнули до правової колізії.

"Голос України"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів