За помилку водія на Херсонщині розплачується громада

915 тисяч гривень зі свого бюджету виділила Скадовська районна рада, щоб компенсувати збитки чоловіку, котрий з вини працівника місцевої лікарні став інвалідом.

Майже 9 років знадобилося жителю Скадовська, аби домогтися відшкодування всіх збитків, які він поніс через чужу не­дбалість. Усе його життя різко змінила ДТП 8 серпня 2008 року, коли з вини водія машини швидкої допомоги Скадовської центральної районної лікарні він отримав тілесні ушкодження середньої тяжкості.

Наслідком цього стало тривале лікування, безкінечні експертизи, каліцтво (через ураження опорно-рухового апарату постраждалому встановили II групу інвалідності), судова тяганина і намагання домогтися справедливої компенсації за всі завдані йому страждання.

Зрештою, водія ЦРЛ було засуджено, а зі Скадовської ЦРЛ ще в лютому 2010 року районний суд вирішив стягнути на користь постраждалого витрати, пов'язані з лікуванням, втрачений заробіток і моральну шкоду. В 2011-му чоловік звернувся до суду з новим позовом. У ньому він посилався на те, що продовжує нести ви­трати на лікування і позбавлений можливості працювати.

Попри протести представників відповідача, після тривалого розгляду справи 2 жовтня 2014 року Скадов­ський районний суд вирішив стягнути зі Скадовської ЦРЛ 659 677 гривень втраченого постраждалим у ДТП заробітку, а також близько 20 тис. грн. компенсації за проведення експертиз, правову допомогу та інші понесені витрати. Лікарня виступила проти цього рішення, проте Апеляційний суд Херсонської області повністю відхилив їх претензії. 14 грудня 2016 року судове рішення остаточно набрало законної сили.

Представники лікарні спробували було звернутися з касаційною скаргою, але не знайшли навіть грошей на сплату судового збору. На засіданні постійної комісії з питань планування, бюджету та фінансів Скадовської райради 12 травня навіть озвучили її суму — 2 тисячі гривень, що викликало обурення у присутніх.

''Втратили мільйон, а не змогли знайти якісь 2 тисячі?'' — зазначили вони. А тим часом Державна виконавча служба наклала арешт на рахунки (включаючи спецрахунки) Скадовської ЦРЛ. На виконання рішення суду треба було сплатити загалом 915 604,64 грн. Як пояснили представники лікарні, з цієї суми тільки на погашення боргу ми­нулих років вони були винні 842 337,32 грн.

Депутатів райради чи не найбільше в цій ситуації обурило те, що лікарня до останнього тягнула з вирішенням даного питання. Зрештою, дотягнулися до того, що компенсувати всі збитки довелося за рахунок районного бюджету.

Відповідне рішення було прийнято на позачерговій сесії райради 31 травня. Водночас, як зауважила начальник фінуправління РДА Тетяна Резніченко, центральній районній лікарні цього року не вистачає коштів у розмірі 3-місячного фонду оплати праці медпрацівників.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів