Чи отримають херсонські підприємці полегшення податкового навантаження?

Депутатом херсонської міської ради Андрієм Дмитрієвим (фракція ПП "Об'єднання "Самопоміч") внесено проект рішення Херсонської міської ради щодо зниження ставок єдиного податку для підприємців другої групи спрощеної системи оподаткування.

Зазначена проблема постала вже доволі давно – і підприємці активно нагадують владі, що саме міська рада має повноваження зі зниження ставок єдиного податку для І та ІІ груп спрощеної системи оподаткування, але, на жаль, до сьогоднішнього дня міська влада цього не зробила.

Наразі підприємці ІІ групи змушені платити 640 грн. Єдиного податку на місяць. Разом з 704 грн. ЄСВ це складає доволі обтяжливі 1344 грн. на місяць. Громадська організація "Асоціація захисту прав приватних підприємців" та низка громадських діячів вже давно кажуть про необхідність зниження податкового навантаження, адже підприємці ІІ групи – це здебільшого ті, хто надає побутові послуги (сантехніки, електрики, майстри різних напрямків діяльності тощо).

Їхні заробітки не настільки великі, аби 1344 грн. були для них необтяжливими. У той самий час, за такого податкового навантаження вони змушені будуть або закриватись і працювати "в тіні", або підвищити вартість своїх послуг, що вже обтяжливо для населення. І те, і інше призведе до скорочення надходжень до бюджету.

Очільник фракції ПП "Об'єднання "Самопоміч" Андрій Дмитрієв, який і раніше підтримував дану ініціативу, підготував проект до найближчої сесії Херсонської міської ради. Зниження ставки ЄП до пропонованих 10% не тільки полегшить податкове навантаження (1024 грн. замість 1344 грн. на місяць – це суттєво), але й приверне прихильність підприємців до влади, налагодивши діалог.

У міської ради є час до 15 липня, аби ухвалити зазначене рішення. Саме за таких обставин ставка Єдиного податку для підприємців ІІ групи буде з 01.01.2018 року складати 10% від мінімальної заробітної плати, яка, скоріш за все, до Нового бюджетного року іще підвищиться. Якщо залишити ставку такою, як є, це призведе до припинення діяльності певних підприємців та/або підвищення цін їхніх послуг для населення, яке і без того страждає від високих цін.

Андрій Дмитрієв: "Отже, якщо міська рада не ухвалить рішення про встановлення відповідних ставок єдиного податку до 15 липня 2017 року, то протягом наступного року діятимуть 20%-ві ставки єдиного податку, що є надто обтяжливим для херсонців. Тому часу на розхитування вже немає – і ми повинні ухвалити дане рішення на найближчій сесії. Тим паче, питання вивчене з різних боків доволі суттєво.

Такі міста, як Скадовськ, Одеса та ряд інших вже ухвалили відповідні рішення про зниження ставок Єдиного податку. Дані ставки діють там вже зараз, що позитивно відобразилось на динаміці підприємницької активності та бюджеті міст. Якщо депутати міської ради нададуть необхідну підтримку, то для Херсона це було б дуже корисним – і вже у другому півріччі 2017 року ми відчуємо ефект від нововведення".

Проголосують херсонські депутати 23 червня за зниження ставки Єдиного податку чи ні, покаже сесія. Заодно херсонські підприємці матимуть змогу побачити, хто з депутатів підтримує їхню діяльність та розуміє проблеми, а хто діє виключно на користь власних інтересів. У херсонських депутатів є час до 15 липня, аби хоч трошки, але полегшити життя не лише херсонським підприємцям, а й усім мешканцям міста.

Євгенія ВІРЛИЧ

Згідно з роз'ясненням Державної фіскальної служби України, фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб — підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

• для першої групи — у межах до 10 % розміру мінімальної заробітної плати;

• для другої групи — у межах до 20 % розміру мінімальної заробітної плати.

При цьому пп. 12.3.5 п. 12.3 ст. 12 Податкового кодексу визначено, що у разі якщо сільська, селищна, міська рада або рада об'єднаних територіальних громад, створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов'яз¬ковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів