Олена Урсуленко: У Херсоні цінують мистецтво

Так секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко прокоментувала дар, який відомий художник Карліс Добрайс передав обласному художньому музею ім. О. Шовкуненка - чотири свої художні роботи.

Вони стали доповненням колекції його картин, що зберігаються у фондах музею. На урочистому відкритті виставки „Дари Карліса Добрайса" присутні змогли поспілкуватись по скайпу з автором і передати слова вдячності за щедрий дар. Виставка доповнена картинами інших латвійських художників.

Це велика культурна подія у житті двох народів, тому на урочистостях – Надзвичайний та Повноважний Посол Латвії в Україні Юріс Пойканс.

"Дуже радий бути присутнім на відкритті цієї виставки. Стосунки між Україною і Латвією теплі й давні, розвиваються у всіх напрямках. Те ж саме я можу сказати і про взаємини між моєю країною і Херсонською областю. Я вважаю, що факт відкриття виставки для Добрайса – це досягнення. А для Херсона це теж дуже добре для збільшення свого культурного потенціалу", – сказав у виступі Юріс Пойканс.

У Художньому музеї зберігається триптих художника Семиверстными шагами". Відтепер ще й полотна „Алегорія" „Моє життя", „Реставратори" та „1900 рік".

"Безцінний дар музею від знаменитого художника Латвії і його найкращої учениці Уни. Це найяскравіший показник довіри художників до музею, ті міжнародні гранти, які не розчиняться, а залишаться на століття у колекції музею, ставши народним надбанням", – впевнена директор обласного художнього музею ім. О. Шовкуненка Аліна Доценко.

Виставка – своєрідний культурний зріз латвійського мистецтва за останні два століття. Зберегти і доповнити колекцію картин Прибалтійської країни вдалось завдяки колективу професіоналів. Привітали працівників музею та всіх херсонців з відкриттям виставки представники обласної та міської влади.

"Я вітаю колектив музею з такою значною подією. Вашими зусиллями налагоджені зв'язки з Латвією. Ви даруєте херсонцям можливість доторкнутись до мистецтва. Ви створюєте позитивний імідж Херсона як міста, де цінують мистецтво і розвивають культурні зв'язки", – подякувала колективу секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко.


Український Південь

фото Віктора Залевського

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів