У Херсоні відбулася регіональна студентська науково-практична конференція

У Херсоні відбулася регіональна студентська науково-практична конференція
24 травня на факультеті філології та журналістики відбулася регіональна студентська науково-практична конференція«Українська мова в контексті слов'янознавства та компаративістики», високий рівень якої традиційно забезпечили викладачі кафедри мовознавства.

Науковий захід приурочили до 100-річчя Херсонського державного університету.

Із вітальним словом до присутніх звернулися проректор із наукової роботи Сергій Омельчук, заступник декана з виховної роботи ФФЖ Валентина Галаган та завідувач кафедри мовознавства Ірина Гайдаєнко.

На пленарному та секційних засіданнях плідно працювали дослідники-початківці, які подали понад 100 статей і представили різні ВНЗ південного регіону України. Вони розглянули питання становлення й розвитку слов'янської писемності, актуальні мовознавчі, літературознавчі й лінгводидактичні проблеми.

Під час пленарного засідання свої доповіді представили Я.Косміна («Життя і діяльність Кирила і Мефодія», науковий керівник – доцент О.Андрієць); В.Полянчич («Кириличні та глаголичні пам'ятки в історії розвитку слов'янознавства», науковий керівник – доцент Т.Окуневич); О.Токарик («Культура слов'ян у системі історико-теоретичних знань», науковий керівник – доцент О.Андрієць); Т.Нестеренко («Витоки давньоруської мови», науковий керівник – доцент О.Андрієць); В.Сурхаєв («Уплив соціальних мереж на формування лексики української мови», науковий керівник – професор І.Гайдаєнко); Ю.Тиршу («Концепт роду в українських народних піснях», науковий керівник – професор М.Пентилюк); Є.Журавльова («Фразеологічне наповнення роману Ірен Роздобудько «Гудзик»», науковий керівник – професор І.Гайдаєнко); Є.Новікова («Інтерферентні явища у субмові молоді Херсона», науковий керівник – доцент С.Климович); Е.Нікітенко («Основні шляхи формування медичної термінології», науковий керівник – викладач Л.Власенко).

Підтримала учасників-початківців науково-практичної конференції «Українська мова в контексті слов'янознавства та компаративістики», та підбила підсумки роботи професор Марія Іванівна Пентилюк. Вона завжди надихає й мотивує студентів до нових наукових досягнень.

Марія Іванівна акцентувала увагу присутніх на тому, що українська мова дає не тільки можливість пізнати світ, а й в сучасних умовах зростання інформаційного потоку сприяє отриманню студентами нових знань та формуванню вмінь вести науково-дослідницьку роботу, дає можливість реалізувати себе як інтелектуально розвинену мовну особистість.

Як зазначили організатори заходу, науковий захід вкотре засвідчив високий рівень студентських досліджень, які здобули нову сходинку у філологічній та лінгводидактичній науці.

Прес-центр ХДУ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів