Херсонці в гостях у миколаївців

Нещодавно команда керівників проекту «Безкоштовні курси української мови у Херсоні» мала чудову нагоду – відвідати випускний вечір слухачів проекту«Безкоштовні курси української мови у Миколаєві».

У Миколаєві, як і в Херсоні, успішній реалізації даного проекту сприяють бібліотека та волонтери. Олена Позняк, бібліотекар Центральної міської бібліотеки ім. М. Кропивницького, у вересні 2016 року взяла на себе повну відповідальність за організацію курсів української мови для миколаївців.

Викладати ж на курсах згодилася вчителька української мови та літератури Наталія Наумкіна.

Протягом жовтня 2016 р. – травня 2017 р. на курсах навчалися дві групи слухачів – початкової та середньої ланки. І ось – перші результати! На випускному, який відбувся у суботу, сертифікати про успішне завершення курсів отримало 18 миколаївців. Щасливі та натхненні випускники не збираються зупинятися на досягнутому і надалі готові вдосконалювати свої знання з української мови.

Тому ми бажали їм у новому навчальному сезоні зустрітися, але вже не як слухачі курсів, а як учасники розмовно-літературно-історичного клубу в їх улюбленій бібліотеці. Досвідом організації такого клубу ми можемо поділитися.

На згадку про зустріч з миколаївцями, ми подарували нашим друзям збірки поезій нашого земляка, лауреата Шевченківської премії Анатолія Кичинського та набір плакатів з зображенням українських історичних діячів.

Спілкуючись зі слухачами курсів, ми ще раз переконалися в тому, що проект «Безкоштовні курси української мови» є унікальним – він об'єднує еліту кожного міста, людей які люблять свою Батьківщину, її мову, літературу, культуру, тому залюбки їх вивчають та пишаються ними. І дуже приємно, що бібліотеки у цьому процесі виконують провідну роль. Їх затишні приміщення, привітні працівники, книжкові фонди є тими невід'ємними складовими успішної реалізації проекту, без яких він був би неможливим.

Херсону теж у цьому плані пощастило – слухачі курсів ходять щотижня до своєї улюбленої Гончарівки «як до церкви в неділю» (слова з пісні, яку присвятила курсам української мови Любов Великих – випускниця другого сезону).

Скоро ми теж будемо святкувати черговий випуск наших слухачів – уже третій, і дещо особливий: матимемо дві групи випускників – тих, які відвідували заняття при бібліотеці, та працівників Обласного Пенсійного фонду в Херсонській області. Відбудеться це 17 червня. Тож приходьте до нас, щоб розділити нашу радість з приводу збільшення кількості сертифікованих україномовних жителів Херсона!

Херсонська обласна бібліотека імені О. Гончара

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон