На Херсонщині шанують Матерів - Героїнь

Ці свята йдуть одне за одним і всі вшановують жінку-матір: День святих жінок-мироносиць, День матері та День сім'ї. У районі понад 100 матерів-героїнь. Тож, уже традиційно, селищна рада збирає матерів-героїнь, які проживають у Горностаївці.

Так і цьогоріч, відразу після травневих свят запросили 15 жінок, які удостоєні звання України «Мати-героїня». Починаючи зустріч, селищний голова Дмитро Ляхно наголосив, що народження декількох дітей – відповідальний крок, тож жінки, які народили 5 і більше дітей, заслуговують на повагу та пошанування.

Він повідомив, що в селищі проживає понад 120 багатодітних сімей. Тому, безумовно, підтримка та соціальний захист цих родин – це завдання місцевої влади. Задля цього діє селищна комплексна програма, відповідно до якої надається матеріальна допомога тим, хто найбільше того потребує.

За дітей, за терпіння і працелюбність, за те, що невтомно трудяться, виховують дітей та внуків хорошими людьми , патріотами України щиру вдячність висловили матерям-героїням голови районної ради Сергій Карпеченко та райдержадміністрації Олександр Єрохін.

Під час задушевної, але відвертої розмови за святковим столом спільно обговорили житлові проблеми багатодітних родин. Зокрема, жінки цікавилися наданням субсидій, виділенням земельних наділів, зубопротезуванням, скаржилися, що немає де придбати вугілля та дрова. На їхні запитання відповідали керівники району та селищної громади, а також начальник управління праці і соціального захисту Олена Кравченко.

В усіх, хто того дня був на цьому заході, чудові сім'ї, хороші відносини з дітьми та їхніми родинами. Хіба можна не захоплюватися Оленою Пономарьовою, у якої не лише 10 дітей, а й онуків – 42 та правнуків -28?! Це більше, ніж у деяких сільських школах. І жінка пишається своєю величезною родиною.

Радіє успіхам своїх дітей і Олена Мальцева - а їх у неї теж десятеро, з-поміж них ще є й дошкільнята. Чоловік трудиться на землі – очолює господарство, а вона працює «мамою». І «бабусею», бо вже й онуків має.

Гордість і, водночас, біль відчуває Степанида Біла, яка має 13 онуків і 6 правнуків. Два онука, були бійцями АТО, захищали Україну, на жаль, один загинув, другий нині поранений перебуває у госпіталі. Пишається своїми синами й переживає за них Зоя Панченко – двоє з них також боролися за незалежність України, один і нині там на Сході на контрактній службі. Водночас радіє щебету п'яти онуків.

Валентина Плакса, Галина Корнійчук, Наталя Пасічник, Галина Родинко, Мотрона Лонська, Ірина Пономарьова також втішаються успіхами своїх дітей та онуків. Водночас задоволені, що тепер уже від них відчувають підтримку в скрутну годину і моральну, і матеріальну.

Справді, жінкам є чим пишатися, адже вони всі ці роки ростили дітей, варили борщі та голубці, няньчили онучат, поралися по господарству, ще й на роботу ходили... Словом здійснювали подвиг. Буденний, важкий, але – справжній. За плечима - роки, діти, внуки, а в декого - й правнуки...

Зворушені зустріччю жінки тихо й замріяно слухали тривожні й знайомі мелодії та слова про матір, що їх подарували школярі. Голови районної ради, райдержадміністрації та селищної громади вручили кожній матері-героїні квіти та подарунки. Сфотографувалися. І висловили сподівання, що наступного року знову всі зустрінуться.

Втім, очевидно, їхнього полку прибуде, адже громада розширилася – додалося ще сім сільських рад – тож і матерів-героїнь у Горностаївській об'єднаній територіальній громаді стало більше.

Не всі запрошені того дня змогли побувати на зустічі – з різних причин не прийшли матері-героїні Алла Кіріяк, Валентина Дмитренко, Лідія Семешко, Євдокія Мальцева та Валентина Лейко. Але всі вони отримали вітання та подарунки - селищний голова відвідав їх удома.

Любов РУДЯ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів