У Херсоні відбувся етнофест етнічних громад

Херсон продовжує святкувати дні Європи в Україні.

Минулої суботи, 20 травня, на вулиці Суворова розташувалася сцена під відкритим небом, яка об'єднала етнічні громади, що проживають у місті Херсоні та Херсонській області.

Представники найактивніших етнічних громад Херсонщини підготували концерні номери, які і подарували глядачу.

І хоч весна того дня трохи вередувала, даруючи херсонцям то сонце, то дощ з грозами, представники етнічних громад області об'єдналися та подарували жителям та гостям міста чудовий концерт, щоб разом відзначити день спільних цінностей, спільної історії усіх націй.

Декларація Великого європейця Роберта Шумана 9 травня 1950 року поклала початок об'єднаної стабільної та мирної Європи, після 2-х спустошливих світових війн.

Цій історичній декларації і був присвячений етнофестиваль, ініціатором якого виступило управління культури Херсонської обласної державної адміністрації.

Розпочало програму Херсонське обласне польське товариство «Полонія», яке існує вже 21 рік. За словами заступника голови товариства Світлани Шувалової, фактично кожного року «Полонія» із задоволенням бере участь у різноманітних заходах, які проходять у Херсоні та області. Такі майданчики та формат заходів дозволяють ефективно презентувати етнокультурні традиції.

«Останні роки, коли почали святкувати дні Європи, ми постійно приймаємо участь в подібних заходах, неважливо, хто їх проводить. В цьому році трохи підвела погода, але ми все одно підготовились, прийшли та виступили, адже Польща – одна із самих активних учасників Євросоюзу і своєю участю у цьому заході, ми заявляємо, що хочемо в Європу, хочемо жити по-європейськи», - говорить Світлана Шувалова.

«Полонію» представив Василь Захарський, який заспівав польських пісень.

З щирим серцем взяв участь в етнофестивалі Херсонський міський центр німецької культури. Анастасія Лебедєва німецькою мовою виконала пісню капітан, а ансамбль «Друга квітка життя» подарував слухачам сучасні європейські рок композиції.

«Наш центр об'єднує декілька центрів в Херсонській області: Генічеський, Високопільський, Каховський. Загалом у нашому центрі знаходиться 160 німецьких сімей. Ми намагаємося об̕ єднати усіх німців Херсонщини і я дуже вдячна керівництву міста, області за те, що нас запрошують на заходи, що я чую свою музику, свої пісні, а молодь одягається у свої національні костюми. Це дуже радує», - зазначає керівник Херсонського міського центру німецької культури Лідія Лазебна.

Історія цього народу сягає в глибину віків, поєднує в собі уявлення про світ. Ці люди дуже горді, дуже ввічливі і дружні – це греки.

Херсонське міське товариство греків «Еллада» представили: Ганна Когут, яка майстерно виконала пісню грецького композитора Василіса Цицаніса на грецькій мові та дует «ЕТНА» (ГО «Таврійський діалог», Георгій Бянов - бузукі, Леся Пазушенко – домра), який виконав грецьку народну пісню «Шукаю тебе в Салоніках».

«Гарний захід організували в Херсоні. Не дивлячись на те, що не дуже добра погода у всіх гарний настрій, серед народів присутня толерантність і це дуже приємно. Будемо завжди радувати Херсон своєю творчістю, новими піснями, щоб наші люди могли знайомитися з різними національностями та їх культурою», - каже голова Херсонського міського товариства греків «Еллада» Звездіна Сарібекова.

Джазова стилізація танцю «Ірландез» була представлена на фестивалі юними учасниками ансамблю Juzzlite Дитячої музичної школи №4.

Херсонщина - дуже щедра південна земля. Безмежний степ, глибоководний Дніпро, Олешківські піски, мальовничі лимани, Чорне море і гаряче сонце. Нашу теплоту, доброту сердець відчувають всі хто живе поруч з нами.

«Будь-який захід подібного роду залишає позитивний слід. Адже це можливість вийти на сцену, показати елементи своїх традицій та створити своєрідну атмосферу», - зауважив голова Херсонської обласної громадської організації «Спілка вірмен України» Тігран Мкртчян, чия організація також взяла участь у даному етнофествалі.

Неповторна Марієтта Арушанян акапелло виконала вірменські народні пісні «Крунк» та «Хов Арек».

Херсонщина – неповторна, активна, заповідна, культурна, унікально-емоціональна, курортна, активна, етнічна, патріотична. З відкритим серцем і любов'ю до України на сцені виступив представник Центру руської культури Олег Олійник.

Виступили на етнофестивалі представники ще одного народу. Народу, який пережив дуже багато горя та біди, але у нього є найголовніше – Україна.

Свою творчість гостям заходу подарував кримськотатарський культурно-спортивний центр «Куреш».

«Я представляю кримськотатарський народ. Мені дуже приємно, що я маю честь це робити. Я дуже люблю співати на своїй рідній мові, вважаю, що це правильно. Кожна людина має дотримуватися традицій своєї нації та знайомити інших з її культурою», - зазначає учасниця етнофестивалю Аніфє Меметова.

Підтримати презентацію кримськотатарського музичного мистецтва прийшов і голова Херсонського міського Меджлісу Ібрагім Сулейманов: «Дуже добре, що проводяться такі заходи. Будь-який публічний захід, де задіяні національні товариства – він зближає народи. Виникає почуття радості, патріотизму», - підкреслює Ібрагім Сулейманов.

Українці – народ, який глибоко шанує своє коріння, культуру, традиції і тому і до культурних надбань інших народів ставиться з повагою, розумінням і шаною.

Єврейській громаді м.Херсона, школі ХАБАД та Єврейському Культурному Центру лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів піаністів Дар'я Бянова (ДМШ №4) присвятила концертний етюд Ф.Мендельсона.

А дует «LeArt» (Леся Пазушенко – домра, Андрій Гетьман – баян) представив на фестивалі вишукану інструментальну болгарську народну музику. Музиканти виконали стрімку, віртуозну Дайчову хоро та ліричну Севдану.

Наприкінці заходу для усіх гостей заспівала юна красуня, талановита херсонка, учасниця проекту «Голос. Діти» Ліза Волощенко.

Усім учасникам етнофестивалю начальник Херсонського обласного управління культури Світлана Думинська виразила слова подяки за те, що херсонці мали змогу ознайомитись з культурою різних національностей та вручила їхнім керівникам грамоти.

«Запропонувало проведення цього заходу управління культури Херсонської ОДА. Вже декілька років, як ми проводимо подібні заходи. Звісно, ми запросили до себе усі наші національні товариства, запропонували їм взяти участь. Наші національні товариства мають досвід у таких заходах, вони, в принципі, вже професійні музиканти, виконавці. Кожен показує свою культуру – це класно», - підкреслила Світлана Думинська.

Рефреном кожного концертного виступу учасників фестивалю лунали слова «Боже Великий Єдиний нам Україну храни...»

Тетяна ГОЛУНОВА

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон