Ці та інші питання обговорювали вчора, 18 травня, представники обласних ЗМІ. Обговорення пройшло у вигляді круглого столу в студії телеканалу «Твій ПЛЮС», де відбувся телевізійний запис програми «Діалоги. Європейські стандарти».
За словами генерального директора телеканалу «Твій ПЛЮС» Лариси Кравченко, на даному телеканалі приділяється велика увага програмам європейського спрямування, щоб жителі Херсонщини могли знати якомога більше про євроінтеграцію.
«Журналісти нашого телеканалу відвідують європейські країни та розповідають про них. У цій програмі ми поговорили про європейські стандарти та цінності, а також про роль журналістів у висвітленні євроінтеграції», - зазначає Лариса Кравченко.
Учасники круглого столу, а це – керівник Херсонського прес-клубу Оксана Жиляєва, головний редактор інтернет-видання «Херсонщина за день» Тетяна Дергачова та шеф-редактор видання «Херсонська думка» Олександр Карпенко, в ході запису програми переглянули сюжети, які підготували журналісти телеканалу «Твій ПЛЮС» про життя в європейський країнах, наприклад, таких, як Польща.
В рамках програми ведуча Лариса Кравченко задавала учасникам круглого столу питання, які стосуються європейської тематики.
Отже, які завдання стоять перед нашою державою, щоб вона стала на одну сходинку з країнами Європейського Союзу? Що робиться наразі?
Керівник Херсонського прес-клубу Оксана Жиляєва: «Оскільки я ще й старший викладач факультету філології та журналістики ХДУ, то можу сказати, що стандарти журналістики прирівнюються до європейських адже ми йдемо в Європу. На практичних заняттях ми розглядаємо європейські газети, сайти, щоб рівнятися на їхні стандарти.
Ми йдемо до Європи. Для наших студентів безвіз – це великий плюс, вони зможуть їздити до Європи по безвізу та перейняти європейський досвід конкретно на практиці. Адже одне діло вчитися європейським цінностям в Херсоні, а інше – поїхати постажуватися в європейському виданні».
Головний редактор інтернет-видання «Херсонщина за день» Тетяна Дергачова: «Так склалося, що журналіст більш працює над негативною інформацією і сприймають цю професію останнім часом, як негатив. Але тема євроінтеграції є як раз тією, що несе позитив. Людина, яка хоч один раз побувала в Європі, повертаючись до України, розповідає з величезним захватом про те, як живуть в інших країнах.
Євроінтеграція – це те, до чого ми повинні кожного дня йти в своїй роботі, в своєму житті та намагатись робити краще все те, що нас оточує».
Редактор видання «Херсонська думка» Олександр Карпенко: «У нас, поки що, мало чим можна похвалитись. Більше негативних моментів над якими треба працювати. Проблеми пов'язані з громадським транспортом, з владою, з керівниками, з самими громадянами. У нас є така звичка, коли всі чекають, що хтось прийде та щось зробить.
Необхідно доносити, що в першу чергу треба самому щось робити. Мені ось сподобалось, коли ми їздили на Кам̕ янську Січ стояли люди з плакатами вимагаючи, щоб їм відремонтували в селі дорогу. Але упродовж цього села, паркани позаростали бур̕ яном.
Тобто, в першу чергу Європу треба зробити у себе в голові».
Тетяна ГОЛУНОВА, фото автора