На Херсонщині скидають нечистоти просто в лісосмуги

У Дніпрянах Новокаховської міськради скидають нечистоти просто в лісосмуги і розкрадають на металобрухт усе, що "погано лежить".

"Нечистоти у нас ллються рікою", — обурюється генеральний директор дочірнього підприємства ТОВ "Югтара" "Агрофірма ім. Солодухіна" Ігор Давиденко.

За його словами, неочищені каналізаційні стоки з дитсадка, школи і багатоповерхівок селища зливаються просто в навколишні лісомуги і на поля.

«Там уже немає чим дихати і все заросло очеретом. Це територія наче як Дніпрян і наче як місцевого комунального підприємства «Основа» — тобто наче як нічия! Але невже там не можна нічого зробити?» — питає він.

Керівництво Новокаховської міськради визнало, що про масштаби цієї проблеми не здогадувалося. І запропонувало вирішити її спільно з Дніпрянською селищною радою.

«Для цього можна придбати компактні системи очищення стоків, що цілком реально», — зазначив перший за­ступник міського голови Леонід Чурсинов.

Місцеві чиновники називають й інші проб­леми навколишніх сіл. Так, за словами райського сільського голови Івана Коваля, у відділенні Райське-2 зараз немає життя від вандалів, які крадуть каналізаційні люки, руйнують колектори.

Директор КП «Основа» Олександр Чечин підтверджує, що від крадіїв дуже потерпають: «Я вже і до поліції неодноразово звертався — реакції ніякої. Нещодавно у нас розкопували нічийний колектор колишнього змішторгу і «докопалися» до труби нашого підприємства».

— Читаю щоденні зведення: то в Рай­ському, то в Тополівці покрали всі дорожні знаки, потім паркани, потім ще щось. І так без кінця. «Братва» знахабніла далі нікуди. А чому? Тому що проти неї немає ніякого супротиву, — вважає новокаховський міський голова Володимир Коваленко.

— Покійна Віра Найдьонова, директор господарства «Асканійське», мені колись розповідала, що вони без кінця вночі виходили самі охороняти зрошувальні системи і інше майно, не сподіваючись ні на кого. Тож якщо у нас крадуть, значить, нічого ми не робимо, щоб цьому запобігти. Тим більше в місті працює муніципальна охорона, є громадські організації, хлопці, які пройшли АТО, котрі готові долучитися до цієї роботи. Чому їх ніхто не залучає? Залучайте кого завгодно — хоч козаків, хоч японців! А у Чечина повинно бути стільки злості, що він мусить думати лише про те, як зловити крадіїв і надавати їм битою по задниці.

— На поліцію справді особливо не розраховуйте, — радить перший заступник керівника Новокаховської місцевої прокуратури Євген Подоляк. — Нині на всю міську раду працюють лише 2 дільничних, і ті без транспорту. Вони можуть хіба що зафіксувати той чи інший факт. А те, що «погано лежить», як крали, так і будуть красти. Хоча не можна сказати, що правоохоронці сидять склавши руки. Останнім часом лише по вкрадених дорожніх знаках було зафіксовано 11 розкритих епізодів: їх здали в пункти прийому металобрухту.

Іван КІЧИЧ
"Новий День"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон