На Херсонщині поповнилися ряди дипломованих бібліографів

В Національній Академії керівних кадрів культури і мистецтв (Київ) відбулася урочиста церемонія вручення дипломів спеціалістівза спеціальністю «Книгознавство, бібліотекознавство, бібліографія».

Провідний бібліограф відділу наукової інформації та бібліографії Віжічаніні Лілія Михайлівна отримала диплом з відзнакою: з усіх дисциплін вона має оцінку «відмінно»!

Свій перший «червоний» диплом Лілія отримала, закінчивши історичний факультет Херсонського державного університету. З грудня 2010 року вона працює бібліографом у Херсонській обласній бібліотеці ім. Олеся Гончара.

За ці шість з половиною років вона організувала на базі відділу наукової інформації та бібліографії три клуби – КЛІО, «Дивослово», «Веселка» та є їх незмінним керівником. В рамках роботи клубу «Дивослово» на волонтерських засадах Лілія втілює у життя Всеукраїнський проект «Безкоштовні курси української мови».

Вона регулярно висвітлює клубне життя в соціальних мережах, виступає на місцевому ТБ і радіо. Використовує у роботі нові форми та методи, спрямовані на популяризацію книги, підвищення якості читання. Усі проведені нею заходи відрізняються оригінальністю, креативністю і широко відомі за межами бібліотеки. Про це свідчать відгуки вдячних читачів. Живе спілкування з читачем, вміння знайти з ним контакт і розкрити творчий потенціал – це «коник» Лілії Михайлівни!

У 2015 році Лілія Віжічаніна вступила до Національної Академії керівних кадрів культури і мистецтв (Київ). Тепер вона – дипломований фахівець. Вона блискуче захистила диплом – «Соціокультурна діяльність сучасних публічніх бібліотек на прикладі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки».

Цінність цієї наукової роботи полягає в тому, що в ній викладена не тільки теорія питання, але велику увагу уделілено висвітленню та аналізу результатів власної практики роботи в бібліотеці по залученню читачів, просуванню книги та читання. Ця частина диплома заслуговує на особливий інтерес, тому незабаром буде представлена на сайті «Віртуальний бібліограф» у розділі «Бібліографічний всеобуч».

Матеріали дослідження можуть бути використані студентами для підготовки до семінарських занять з курсу «Бібліотекознавство», бібліотекарями при плануванні, розробці та проведенні заходів соціокультурної спрямованості.

Ми вітаємо наших колег Лілію Віжічаніну і Зоріну Залуцьку з успішним закінченням навчання, набуття нового професійного статусу і бажаємо їм творчих успіхів у роботі та удачі у всіх починаннях!

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів