На Херсонщині ловили п'яниць за штурвалом, а упіймали рідкісну рибу

У Херсоні співробітники міжрегіонального управління Укртрансбезпеки врятували "червонокнижну" рибу.

На катері вони патрулювали Дніпро, зупиняючи моторні човни, якими кермували водії без документів або у нетверезому стані. Раптом у воді помітили гігантську сітку завдовжки близько чотирьохсот метрів. Коли її підняли, у ній виявилося аж п'ятнадцять осетрів, які саме в цей час ідуть у річку на нерест.

Усі вони були ще живі, тож рідкісну рибу звільнили та повернули до природного середовища. А вилучену сітку передали на знищення викликаним на місце інспекторам управління "Херсонрибоохорони". Власники знаряддя браконьєрського промислу заявити права на нього так і не ризикнули.

- Виходячи з того, що кожен осетер заважив по двадцять кілограмів, а на чорному ринку кілограм свіжої осетрини коштує майже тисячу гривень, браконьєри втратили суму, співставну із вартістю однокімнатної квартири у Херсоні. З іншого боку, у разі затримання вони ж за кожну рибину сплатили б по 48 тисяч гривень штрафу, та ще й судимість отримали, - розповів для "Голосу України" начальник міжрегіонального управління "Уктрансбезпеки" Ігор Пастух (до речі, сам фанат любительської риболовлі).

Залишається нез'ясованим тільки одне питання - чому сітку помітили не рибінспектори, а транспортний патруль? Адже пастку для осетрів браконьєри навіть не маскували, а знаходилася вона в акваторії річки поблизу міської Нафтогавані. Тобто зовсім неподалік від офісу управління "Херсонрибоохорони".

"Голос України"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон