У Херсоні відкрили Центр розвитку місцевого самоврядування

По вулиці Перекопській, 19 відтепер розташовується Херсонський регіональний Центр розвитку місцевого самоврядування, офіційне відкриття якого відбулося сьогодні, 12 травня.

Серед основних завдань, які виконуватиме ЦРМС - здійснення всебічної підтримки функціонування вже діючих ОТГ, а також сприяння утворенню нових територіальних громад в області.

За словами директора даного центру Оксани Сілюкової – це вже десятий Центр, який відкривається на території України.

«Відкриття даного центру дозволить усім дізнатися більше про нашу діяльність, розповсюдити інформацію про ОТГ по всій Херсонській області. Сподіваюся, що ми вийдемо на більш серйозну співпрацю з об'єднаними територіальними громадами Херсонщини.

Не секрет, що в Херсонській області є активні територіальні громади, які вже знаходяться в статусі об'єднаних, або в процесі об̕ єднання. А є й такі райони, які знаходяться в не дуже впевненому стані та ще приймають рішення.

Думаю, що ми доберемося і до цих районів, адже реформа крокує Херсонщиною і має незворотній характер», - зазначила директор Херсонського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Оксана Сілюкова.

Наразі по всі Україні вже створено 413 об'єднаних територіальних громад і якщо будуть прийняті певні зміни до законодавства, то до кінця поточного року їх має бути біля 600.

На офіційному відкритті Центру розвитку місцевого самоврядування були присутні представники партнерських проектів та об'єднаних територіальних громад Херсонської області.

«Після того, як ми стали ОТГ ми відчули зміни. В проекті державного бюджету ми бачимо реальні кошти, які виділені Верховною Радою. Вони не проходять через область чи район, а напряму йдуть до нас. Завдяки державній підтримці – субвенції на розвиток інфраструктури громади, нами було вирішено ряд питань: ремонт ФАПів( фельдшерсько-акушерський пункт), ми відремонтували амбулаторії та відкрили Центр першої медичної допомоги також відремонтовано близько 2 кілометрів асфальтового покриття. Ми бачимо, що така реформа є дійсно позитивно та спрямована на корить громади», - зауважив присутній на заході голова Кочубеївської ОТГ Іван Дударь.


Тетяна ГОЛУНОВА, фото автора

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон