Херсонцям побачити ЧС-2018 не світить?

Чи побачать Херсонці на своїх телеекранах трансляції матчів Чемпіонату світу з футболу в 2018 році?

Нагадаю, наступного року фінал Чемпіонату світу з футболу, який пройде з 14 червня по 15 липня, повинен вперше в своїй історії відбутися на території Росії.

Вже відомі міста де пройдуть фінальні змагання: Москва, Калінінград, Санкт-Петербург, Волгоград, Казань, Нижній Новгород, Самара, Саранськ, Ростов-на-Дону, Сочі і Єкатеринбург.

А от чи побачать все це на власних екранах Херсонці? Питання залишається відкритим.

Днями Голова Національної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія заявив, що від відмовляється від трансляцій матчів чемпіонату світу з футболу 2018 року з Росії, незалежно від того якими будуть результати проходження збірної України на турнірі. Нагадаю, що право трансляції має виключно Національна телерадіокомпанія.

Навіть якщо команда України вийде у фінальну частину і поїде на змагання в Росію, Аласанія готовий на рівні відставки з посади одноосібно відмовитися від трансляції ЧС. Він так і заявив: «Ми цього показувати не будемо».

Зараз збірна України, після того як прошов п'ятий тур відбіркового етапу ЧС-2018, має 8 очок і посідає у своїй підгрупі третє місце. Поки команда до фінальної частини не потрапляє. Адже на фінал гарантовано поїдуть ті 9 команд, які здобудуть перемогу в своїх підгрупах, а ще 4 місця у фіналі розіграють між собою вісім кращих команд, які займуть другі місця у своїх підгрупах.

Але тут виникає питання не стільки щодо того, чи побачать любителі футболу українську команду чи ні, скільки: а чи має право одна особа ставити власні амбіції вище інтересів громадян країни? Адже спорт і політика це різні речі. ЧС це змагання міжнародного рівня і багато любителів футболу вболівають не тільки за власну збірну, але й за «футбол».

Тим більше, що трансляція матчів відбувається Міжнародною телевізійною компанією (і панові Асаланії їхати туди непотрібно), і в ефірі йде стандартна картинка, яку й купують Національні телерадіокомпанії. Це так званий «Євростандарт», т.т. компанія, яка створює «картинку» транслює у ефір стандартне зображення, яке відображає хід змагання без акценту на якісь конкретні особи, а до нього додає звуковий інтеркомівський супровід фону змагання. Звуковий канал коментаря накладає вже місцева компанія, для цього коментаторам не обов'язково бути там де відбуваються змагання. Майже 100% всіх Міжнародних змагань, які транслює Національна телерадіокомпанія України, і які відбуваються закордоном, українські коментатори супроводжують коментарями зі студій, які знаходяться у Києві, на вул. Мельникова.

Хто виграє, а хто програє від амбіцій однієї людини? В першу чергу вболівальники, адже вони не побачать красиве дійство, яке демонструють футболісти всього світу.

По-друге, програє сам канал, адже він не отримає ані глядачів, ані грошей від можливої трансляції реклами.

Смішно говорити, але на вулиці друге десятиліття ХХІ століття. Для того, аби побачити трансляцію є досить велика кількість технічних можливостей. Ті, хто отримують сигнал з супутника можуть дивитися або Російські канали де коментар буде йти російською мовою з відповідними можливими коментарями російських коментаторів щодо позиції України, або обрати широкий спектр каналів іншими мовами. Футбол це видовищне дійство, тут не так важливий коментар, як сама картинка. Тож, дивитися можна й по Європейським, Американським, або навіть Африканським каналам – їх безмежна кількість навіть у стандартному пакеті.

Ну й, звичайно, ні хто не відміняв Інтернет. Витративши хвилину на пошук можна знайти десятки ТВ каналів (у т.ч. й Російських), які будуть транслювати картинку через Інет.

Так, для мешканців маленьких населених пунктів нашої області, де з супутником і Інетом складності Аласанія створить незручності. Та чи подарують йому таку зухвале поведінку глядачі каналу? І сьогодні його дивляться одиниці, а так їх стане ще менше.

Так, що головніше амбіції людини чи інтереси глядачів? Здається пан Голова Національної телерадіокомпанії України загрався у політику. Чи він готується до можливих виборів і збирається обиратися у ВРУ десь в районах Франківської чи Львівської областей?

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів